Новини освіти

Завершилась Школа Виховників Джур Буковини

Біля історичних мурів Хотинської фортеці новостворений курінь ім. Леоніда Дергача, до якого увійшла кагорта педагогів Букивони, пройшовся маршем, який символізував закриття Школи виховників Джур Буковини. Всі учасники отримали посвідки, які засвідчують успішне проходження навчання.

20:43 28.04.2021

На Буковині під час ЗНО працюватиме 40 пунктів тестування

На Буковині під час зовнішнього незалежного оцінювання працюватиме 40 пунктів тестування. Загалом випробування проходитимуть 9337 осіб. Стартує основна сесія ЗНО 21 травня і триватиме до 10 червня. Про це повідомляє

11:24 28.04.2021

Президент підписав закон щодо звільнення учнів від проходження ДПА у 2021 році

Президент України підписав закон щодо звільнення учнів від проходження обов'язкової підсумкової державної атестації у цьому навчальному році. Відповідний законопроєкт був ухвалений парламентом 13 квітня поточного року. Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Володимира Зеленського.

11:54 27.04.2021

На Буковині готуються до створення мережі профільних ліцеїв, у яких здобуватимуть освіту учні 10, 11 та 12 класів. Такі зміни передбачає реформа Нової української школи. Про це ішлося під час наради, яку із освітянами області провели народна депутатка України Олена Лис та заступниця голови Чернівецької ОДА Ірина Ісопенко.

19:12 23.04.2021

Уряд розподілив один мільярд гривень між місцевими бюджетами для боротьби з наслідками COVID-19 у школах, – Сергій Шкарлет

У Держбюджеті на 2021 рік передбачено додаткове фінансування у розмірі один мільярд гривень на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти. Сьогодні, 21 квітня 2021 року, Уряд затвердив Порядок та умови, що визначають механізм надання цих коштів та їх розподіл між місцевими бюджетами. Про це повідомив  Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

20:58 21.04.2021

Уряд дозволив громадам використовувати залишки коштів освітньої субвенції на організацію безпечного освітнього процесу

Громадам надано право використовувати залишки коштів освітньої субвенції 2020 року на закупівлю засобів захисту, дезінфекторів та ремонт шкільних їдалень. Відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 6 «Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» оприлюднено  на Урядовому порталі.

20:03 19.04.2021

На Буковині 11 шкіл працюють за очною формою навчання

На Буковині із 391 закладу загальної середньої освіти за очною формою навчання працюють 11 (3%), за дистанційною - 239 (60%), а за змішаною - 145 (37%). Про це повідомляє Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації.

19:54 19.04.2021

У 2020/2021 році одинадцятикласники звільняються від проходження ДПА

Учні,які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Відповідний закон ухвалила Верховна Рада України сьогодні, 13 квітня. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

19:27 13.04.2021

Про строкові договори з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком

Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень ЗУ «Про повну загальну середню освіту», до 1 липня 2020 року з усіма педагогічними працівниками закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, уклали строкові трудові договори терміном на 1 рік. А це означає, що протягом червня дія цих договорів завершиться і директори шкіл мають їх переукласти за взаємною згодою чи припинити співпрацю за ініціативою хоча б однієї сторони.

18:43 12.04.2021