A A A K K K
для людей із порушенням зору
Лівинецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Соціальні послуги

Процес надання соціальних послуг організаціями державної (комунальної) та недержавної форми власності регламентується основним нормативним документом Законом України «Про соціальні послуги»
(№ 2671 нова редакція набрала чинності з 01.01.2020).

Відповідно до вимог Закону соціальні послуги надаються особам, які належать до вразливих груп населення, а також перебувають у складних життєвих обставинах, за результатами оцінювання індивідуальних потреб особи.

У Законі визначені поняття «базові соціальні послуги», надання яких гарантується місцевими адміністраціями, виконавчими органами міських рад, міст обласного значення, а також виконавчими органами об’єднаних громад.

Закон вводить новий термін «система надання соціальних послуг», яка об’єднує суб’єктів, що формують державну політику з питань надання соціальних послуг. До неї належать уповноважені органи, надавачі, отримувачі соціальних послуг, професійні об’єднання працівників системи надання соціальних послуг і об’єднання отримувачів соціальних послуг. Також до цієї діяльності можуть залучатись і волонтери.

Законом визначено, що кожна соціальна послуга матиме свій державний стандарт, який затверджується Міністерством соціальної політики.

Догляд вдома

Денний догляд

Підтримане проживання

Соціальна адаптація

Соціальна інтеграція, реінтеграція

Надання притулку

Екстренне (кризове) втручання

Консультування

Представництво інтересів

Посередництво (медіація)

Соціальна профілактика

Соціальні послуги з інформування, консультування, надання притулку, представництво інтересів, сурдоперекладу, тифлосурдоперекладу, а також соціальні послуги, що надають екстрено, надаються за рахунок бюджетних коштів.

Водночас іншим категоріям осіб соціальні послуги надаються з установленням диференційованої плати, якщо їх дохід – у межах від двох до чотирьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб. Повною сплата за соціальні послуги буде для тих категорій осіб, дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми.

Визначення потреб особи/сім’ї у соціальних послугах здійснюється не менше одного разу на три роки шляхом збирання, узагальнення та аналізу інформації, у тому числі з урахуванням статі, віку та місця проживання.

Оцінювання потреб особи у соціальних послугах здійснюють фахівець із соціальної роботи, соціальний працівник. У разі необхідності до оцінювання залучаються медичні, педагогічні працівники, психологи, реабілітологи та ерготерапевти.

Законом також запроваджується Реєстр соціальних послуг. Він складається з розділів про надавачів соціальних послуг, про фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності, а також про отримувачів соцпослуг. Дані про отримувачів і надавачів соцпослуг зберігаються у Реєстрі протягом трьох років після завершення отримання або надання ними соціальних послуг.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь