село Лівинці

Державні установи

У центрі села знаходиться адмінбудинок, в якому розміщена сільська рада, пошта, відділення Кельменецького Ощадбанку та бібліотека, в якій понад 13 тис. томів художньої, політичної, наукової та науково-популярної літератури.    Навпроти розміщене приміщення дитячого садка «Сонечко». Добре налагоджене медичне обслуговування населення.   В центрі села красується клуб на 400 місць, споруджений на кошти колгоспу в 1952 році, а балансова вартість складає 50 541грн. Кіно, концерти, літературні вечори, лекції, вечори запитань і відповідей приваблюють молодь.За зразкову організацію культурно-масової роботи, за рішенням від 3 лютого 1995р. цій установі присвоєно звання

14:32 26.01.2021

Видатні люди села.

Династії ковалів. Найстаршим із ковальського роду села вважають Рябчика Артемія Семеновича, 1910 року народження .Говорять, що ковальської майстерності навчався у якогось Бориса, бо звідки він , якого він роду, ніхто не знав. Його кузня стояла на краю села ( на даний час це центр села, автобусна зупинка).Хлопчики зранку до самого вечора бігали навколо кузні , заглядаючи на вправну роботу коваля. Батьки Артемія Семеновича були заможними , працьовитими. Тримали худобу, коней, мали п'ятнадцять десятин поля. Свого коваля саме їм і не вистачало.

12:46 26.01.2021

ВИДАТНІ ПОСТАТІ СЕЛА

Велич кожного краю — в людях, які тут живуть. І особливо в тих людях, котрі своїми справами зробили внесок у розвиток науки, культури та спорту не лише України, а й зарубіжних країн. Багато видатних людей, що прославили Чернівецьку область, народилося і виросло в селі Лівинці. Подаємо короткі біографії найвідоміших з них.

17:16 25.01.2021

Історія школи – частка історії села Лівинці

Історія школи – частка історії села Однією з найгарніших будівель села є Лівинецька ЗОШ, нове приміщення якої було побудовано 1985 році. Вона розрахована на 464 учні. Кошторисна вартість 80 094 тис. грн. А починалася історія школи так : Вперше школу було відкрито в с. Лівинцях у 1917 році. Вона була церковно-приходською, двокласною. Вів навчання учитель. В 1918 році, у кінці лютого, село окупували австро-німецькі війська. Загарбники встановили режим жорстокого терору і насилля. Окупанти закрили школу. На початок листопада 1918 року австро-німецьких інтервентів змінили війська Румунії, які встановили жандармівський порядок. У 1925 році школа стала чотирьохрічною. Навчання вів священник і два вчителі. Проводилося навчання румунською мовою. У школі вивчали такі предмети як:  -румунська мова;  -арифметика;  -історія Румунії.

10:31 25.01.2021