Субсидії

Житлова субсидія

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, які проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.

Дізнатись розмір призначеної субсидії он-лайн

subsidii.ioc.gov.ua

Нормативно-правові акти

Нарахування субсидій для домогосподарств у регіонах з “червоним” рівнем карантинних обмежень здійснюється на збільшені соціальні нормативи

Діючий порядок призначення житлових субсидій передбачає їх розрахунок  на соціальні нормативи. Ці нормативи визначено постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” (зі змінами).

12:43 22.10.2021

Громадяни, які мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, також можуть оформити житлову субсидію

Відповідно до законодавства, житлова субсидія не призначається за наявності простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн).

14:20 21.10.2021

Пенсійні накопичення: запитання та відповіді

Під час дискусій про пенсійні накопичення, як і про будь-яке чутливе для кожного питання, виникають міфи, маніпулювання, страхи та непорозуміння. Протягом багатьох років у людей бракувало інформації на цю тему або інформація була надто «заполітизована» і використовувалась переважно у виборчих перегонах. Тому зараз багатьом важко зорієнтуватись в інформаційному вирі і критично розділити факти та фейки, збудувати власний захист від маніпулювань.

15:59 11.10.2021

Монетизація субсидій – це механізм, який дає можливість людям економити

Субсидії, починаючи з травня 2021 року, надаються винятково у готівковій формі, а зекономлені кошти можна використовувати на власні потреби. Про це сказав заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко.

20:01 02.10.2021

Як обраховують розмір субсидії: інструкція для буковинців

Увипадку призначення субсидії на наступний період 2021-2022 рр., повторно звертатись за нарахуванням пільги у жовтні 2021 року НЕ ПОТРІБНО. Її розрахунок буде проведено органами соціального захисту населення самостійно (без звернення громадян). Про це інформує пресслужба Міністерства соціальної політики.

20:00 28.09.2021

За який період враховуються доходи при розрахунку розміру житлової субсидії та як розраховується розмір житлової субсидії

Звертаємо увагу, що житлова субсидія розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний сезони. У випадку призначення житлової субсидії на наступний період 2021-2022 рр., повторно звертатись за призначенням житлової субсидії у жовтні 2021 року НЕ ПОТРІБНО.

19:07 27.09.2021

Хто має право на отримання субсидії

Право на отримання житлових субсидій мають сім'ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов’язкового платежу.

12:46 24.09.2021

Шановні отримувачі житлових субсидій! Міністерство соціальної політики інформує про стан опрацювання питання перепризначення житлових субсидій на наступний період

З метою забезпечення ефективного та раціонального використання бюджетних коштів 14 квітня 2021 року було прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 420, відповідно до якої переглянуто окремі критерії майнового і матеріального стану при наданні житлових субсидій, зокрема здійснення дороговартісних покупок, наявності рухомого та нерухомого майна, депозитів тощо.

11:47 18.06.2021