Історія населених пунктів громади

Історія села Лівинці

Село Лівинці розташоване в Кельменецькому районі, Чернівецькій області. За 5 км від населеного пункту – ріка Дністер. До райцентру - 22 км. Населення, за переписом 2001 року, становить 1452 чоловік.  Національний склад:      українці – 99,16 %;     росіяни – 0,42 %;     молдовани – 0, 035 %;     інші нації – 0,07 %. Назва села не змінювалась. Неофіційної назви не має. У документах вперше село згадується у 1677 р. Це були сухі факти, але за ними історія. Вирушаємо у минуле.

15:27 25.01.2021

Історія села Подвір'ївка

Як розповідає легенда, першими поселились на території  нашого села втікачі із-за Дністра, які не терпіли кріпосництва. Переховуючись від панського гніту, справжніх своїх прізвищ вони не називали. Ось чому в Подвір’ївці так багато Беженарів, Чумаків, Бурлак...         На сторінках письмових джерел село вперше згадується 17 червня 1429 року.

21:12 17.12.2020