Лівинецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

ВИДАТНІ ПОСТАТІ СЕЛА

Дата: 25.01.2021 17:16
Кількість переглядів: 979


Велич кожного краю — в людях, які тут живуть. І особливо в тих людях, котрі своїми справами зробили внесок у розвиток науки, культури та спорту не лише України, а й зарубіжних країн. Багато видатних людей, що прославили Чернівецьку область, народилося і виросло в селі Лівинці. Подаємо короткі біографії найвідоміших з них.

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Захарчук Олександр Іванович – доктор медичних наук, доцент кафедри медичної біології, генетики та фармацевтичної ботаніки Буковинського державного медичного університету. Народився 8 липня 1962 року в селі Лівинці. В 1977 році закінчив місцеву восьмирічну школу та поступив до Чернівецького медичного училища, де навчався 4 роки. В 1981 році проходив військову службу у Білорусії заповіднику «Біловезька пуща», де працював фельдшером. Вже через рік, у 1982 році, його перевели до лав радянської армії. В 1987-1993 роках навчався і закінчив з відзнакою Чернівецький медичний інститут. З 1993 по 1996 рік працював асистентом, а в 1997 – 2011 роках доцентом на кафедрі медичної біології. У 2012 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Клініко-імунологічні та епідемунологічні аспекти токсорозу на Буковині»

 

 

Фото без опису

Громик Олександр Дмитрович - майстер спорту з марафонського бігу, призер та переможець чемпіонатів світу серед ветеранів легкої атлетики. Спортивна кар’єра  Громика О.Д. розпочалася зі звичайної фізичної праці. До спорту прийшов самостійно, без тренера, лише з книгою, яку знайшов в сільській бібліотеці. Після армії хлопець вступив до Кам'янець-Подільського інституту фізкультури, згодом кілька років працював вчителем фізичного виховання на Хмельниччині. В 1971 році виконав норматив майстра спорту СРСР з марафонського бігу, а через рік посів високе 5 місце на Кубку СРСР з марафону. На той час він вже був викладачем кафедри фізвиховання Чернівецького державного (тепер – національний) університету ім. Юрія Федьковича, де пропрацював до 2007 р. Неодноразово вигравав ветеранський Чемпіонату України, 10 разів стартував на Кубку незалежності з напівмарафону в Києві, з яких три рази повертався додому переможцем у своїй віковій групі. Змагався він і на Ветеранських іграх у США. У 2003 р.  Громик О.Д. виборов у своїй номінації 3 місце на дистанції 10 км, а у 2006 р. був другим на дистанції 10 км і першим на 5-кілометрівці.  У 2011 р. Олександр Громик, 70-річний спортсмен,  забіг на найвищу точку України менше, ніж за годину. Час 55 хвилин 20 секунд - занесено до державної книги рекордів України.

 

Фото без опису

 

 

 

Іванський Богдан Васильович – кандидат  фізико – математичних наук Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.Народився  28 листопада 1982 р. в селі Лівинці. З 1989 по 2000 рік навчався в середній загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів села Лівинці. Після закінчення школи вступив на фізико-математичний факультет Чернівецького національного університету, який закінчив у 2005 році. З 2006 по 1996 рік працював асистентом, а в 2012 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Освальдівське дозрівання наноструктур в умовах дифузійно-вагнерівського механізму масопереносу».

 

 

 

Фото без описуНатрасенюк Віра Михайлівна - відмінник освіти України та Заслужений працівник культури України. Народилася 13 травня 1947 року на Волині. Віра Михайлівна  у нашім краю проживає з 1 вересня 1967 року. В 1965 р. закінчила 1- місячні географічні курси у Луцьку, а в 1967 р.  поступила до  училища культури і мистецтв у Чернівцях.   З 1 січня 1968 року Віра Михайлівна почала працювати у лівинецькому Будинку культури, де досягла значних успіхів. На даний момент вона працює керівником народної аматорської концертно-театралізованої бригади «Веселка».

 

Натресенюк Валентин Арсенович - відмінник освіти УРСР. Народився 18 січня 1945 р. у селі Лівинці. В 1972 році закінчив місцеву десятирічну школу та поступив у Кам’янець - Подільський педагогічний інститут, де навчався 4 роки. В 1976 році, Валентин Арсенович, працював учителем у лівинецькій школі, де й отримав премію ім. Омеляна Поповича. На даний момент він працює керівником народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Левенки», який був створений у 1982р.  В даному колективі беруть участь 21 чол.

Фото без опису

 

Гермак Василь Петрович – майстер спорту СРСР, відмінник народної освіти та чемпіон із шахів України. Народився 13 травня 1936 року в селі Лівинці. Ще з дитячих літ його приваблювала математика. В 1951 році закінчив 7 класів Лівинецької школи та поступив до Хотинського педагогічного училища. Закінчив навчання, отримавши диплом з відзнакою. Далі служба в армії. В                1958 році поступив до Чернівецького університету на математичний факультет. В свої студентські роки брав активну участь у змаганнях з шашок. В 1963 році почав працювати в Лівинецькій середній школі вчителем математики. 
       

Лівинці - квітучий наддністрянський край, який гармонійно поєднав у собі різноманітні природні ландшафти: неозорі рівнини і крутосхили, ліси, водойми, - утворивши краєвиди неперевершеної краси. Виплекав, подарував нам стільки яскравих і талановитих особистостей, серед яких учені, спортсмени, професори, лікарі і вчителі, агрономи і зоотехніки, механізатори й економісти, - всіх і не перелічиш. І не переоціниш їхнього внеску в соціально - економічний та національно-культурний розвиток району, регіону і держави в цілому.
 

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь