Державні установи
У центрі села знаходиться адмінбудинок, в якому розміщена сільська рада, пошта, відділення Кельменецького Ощадбанку та бібліотека, в якій понад 13 тис. томів художньої, політичної, наукової та науково-популярної літератури.
Навпроти розміщене приміщення дитячого садка «Сонечко». Добре налагоджене медичне обслуговування населення.
В центрі села красується клуб на 400 місць, споруджений на кошти колгоспу в 1952 році, а балансова вартість складає 50 541грн. Кіно, концерти, літературні вечори, лекції, вечори запитань і відповідей приваблюють молодь.За зразкову організацію культурно-масової роботи, за рішенням від 3 лютого 1995р. цій установі присвоєно звання
Будинку народної творчості і дозвілля. Керівниками установи були:
♦ 1952 р. Рябчик Петро Артемович;
♦ 1957р. Требик Сергій Васильович;
♦ 1960р. Руснак Олександр Васильович;
♦ 1962р. Кваснюк Никіфор Мойсейович;
♦ січень 1968р. Єремук Василь Юхимович;
♦ квітень 1968р. Натрасенюк Валентин Арсенійович;
♦ квітень 1969р. Лаку ста Іван Васильович;
♦ жовтень 1970р. Кушнір Володимир Васильович;
♦ лютий 1971р. Ткач Ніна Федорівна;
♦ червень 1971р. Білівський Василь Іванович;
♦ серпень 1971р. Натрасенюк Віра Михайлівна.
♦ серпень 2011 р. Іванська Тетяна Денисівна
В клубі працює 12 гуртків художньої самодіяльності. А ще неодмінно треба зустрітися з фольклорно-етнографічним колективом «Левенки», який був заснований у 1982 р., знаним не тільки на Буковині,
але й далеко за її межами. Він неодноразово був учасником і переможцем районних, обласних і всеукраїнських конкурсів та фестивалів.
Його керівники, працівники культури Віра та Валентин Натрасенюки душу вкладають у розвиток колективу. І що найголовніше - «Левенки» так майстерно виконують зібрані з власної ініціативи в старожилів села пісні та легенди, танці та обрядові композиції, відтворюють їх неординарність і самобутність, що мимоволі переносять глядача у порівняно далеке і недалеке минуле нашого краю. Також тут діє клуб любителів фольклору, давніх традицій, звичаїв та народної співанки «Родина». Ці люди займаються збиранням фольклору серед старожилів села. Потім вони ос відтворюють у вигляді танців, пісень і театральних постанов. Їхнім девізом є: «Через минуле, відображене у фольклорі, навчатися бачити сучасне». При БНТД діє також драматичний гурток під керівництвом Тетяни Іванської, який нагороджений дипломом 1-го ступеня обласного фестивалю театральних мистецтв.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)