Історія школи – частка історії села Лівинці
Історія школи – частка історії села
Однією з найгарніших будівель села є Лівинецька ЗОШ, нове приміщення якої було побудовано 1985 році. Вона розрахована на 464 учні. Кошторисна вартість 80 094 тис. грн. А починалася історія школи так :
Вперше школу було відкрито в с. Лівинцях у 1917 році. Вона була церковно-приходською, двокласною. Вів навчання учитель. В 1918 році, у кінці лютого, село окупували австро-німецькі війська. Загарбники встановили режим жорстокого терору і насилля. Окупанти закрили школу.
На початок листопада 1918 року австро-німецьких інтервентів змінили війська Румунії, які встановили жандармівський порядок. У 1925 році школа стала чотирьохрічною. Навчання вів священник і два вчителі. Проводилося навчання румунською мовою. У школі вивчали такі предмети як:
-румунська мова;
-арифметика;
-історія Румунії.
Навчальний день розпочинався з приходу священника на урок.
Священника звали отець Василій Базилевський. По «указці»
отця Василія всі діти школи зранку ставали на коліна і
читали молитву «Отче наш». Після молитви всі заходили в
одну класну кімнату, яка була класом і для 1-4 класів.
Таким чином в одній класній кімнаті навчалося 4 класи.
Навчання проходило у школі, яка розміщувалася у поповій хаті.
22 червня 1940 року село було звільнено від румунських окупантів, а вже 30 вересня 1940 року початкова школа з рідною українською мовою навчання відкрила двері для лівинецьких дітей. Всі діти шкільного віку прийшли до школи. Зустрів учнів П.М. Бурдейний, який у роки окупації був позбавлений права вчителювати. Велика увага приділялася ліквідації неписьменності і малописьменності. Та недовго продовжувалося навчання,тому що 22 червня 1941 року розпочалася Велика Вітчизняна війна. У 1950 році в селі було відкрито 5-й клас, в якому навчалося шестеро учнів. У 1947 р. школа стала семирічною, а вже в 1967р. колгоспом було побудовано нове приміщення Лівинецької ЗОШ.
Сьогодні в школі працює 22 вчителів, серед них - 6 відмінників освіти, 10 - вчителів вищої категорії, 3 вчителі - методисти, Більшість вчителів - це випускники місцевої шкоди. Лівинецьку школу в селі називають «Кузнею педагогів». На даний період директором є старший учитель і методист Мельник Ліля Олександрівна, Заступники Перепічка Василь Олександрович та Мельницька Ольга Василівна.