Місцеві бюджети: з початку року платники Буковини сплатили понад 6,5 мільярдів гривень податкових платежів

Упродовж січня - листопада 2025 року до місцевих бюджетів Чернівецької області надійшло 6 млрд 516,1 млн грн податків та зборів, це перевищило показник аналогічного періоду 2024 року на 1 млрд 35,6 млн грн. Про це інформує начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Микола Загарюк.
За його словами найбільшим сегментом у формуванні місцевих бюджетів Буковини, а це майже 62,5 відсотків, залишається податок на доходи фізичних осіб, який сплачено у сумі 4 млрд 74,6 млн грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року забезпечено приріст надходжень в абсолютній сумі 671,2 млн грн.
Також у числі бюджетоформуючих складових розвитку територіальних громад краю – єдиний податок у розмірі 1 млрд 103,2 млн грн, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 143,2 млн грн.
А також майнові податки, сума яких склала 943,2 млн грн в тому числі плата за землю – 664,9 млн грн, податок на нерухоме майно – 275,3 млн грн та транспортний податок 3,0 млн грн.
Крім того, до місцевих бюджетів надійшло 141,1 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів; 42,5,0 млн грн рентної плати за використання природних ресурсів; 102,2 млн грн податку на прибуток; 18,8 млн грн плати за лiцензiю на право роздрібної, оптової торгівлі та зберігання підакцизних товарів тощо.
Приєднуйтесь до сервісу електронного листування з органами ДПС
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, електронний кабінет залишається найпопулярнішим онлайн-сервісом, який надає понад 130 електронних послуг для зручної взаємодії громадян і бізнесу з податковими органами
Сервіси Електронного кабінету 24/7/365 у режимі онлайн забезпечують можливість реалізації прав та обов’язків платників податків, визначених Податковим кодексом України та іншими законами.
Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua або через вебпортал ДПС.
Серед найбільш популярних сервісів є:
- Доступ до публічних реєстрів: під час воєнного стану збережено можливість перегляду даних з реєстрів платників ПДВ, єдиного податку, страхувальників, неприбуткових організацій тощо.
- Доступ до реєстраційних та облікових даних платника.
- Е-документ: подання податкової звітності, запитів та отримання витягів за надісланими запитами, направлення листів, надсилання запитів на публічну інформацію та на отримання індивідуальної податкової консультації.
- Доступ до інформації щодо стану розрахунків із бюджетом та реквізитів рахунків для сплати податків.
- Сплата податків онлайн: можливість для фізичних осіб сплатити податки, збори, платежі та єдиний внесок з використанням QR-коду Національного банку України, а також будь-якою із запропонованих платіжних систем.
- Перегляд даних з електронних систем адміністрування ПДВ, реалізації пального та спирту етилового, ЄРПН та ЄРАН.
- Інформація про бізнес-партнера: надання платником податків контролюючому органу згоди на розкриття іншому платнику податків податкової інформації про нього у самостійно визначеному обсязі; перегляд платником податків інформації про інших платників податків за попередньо наданою згодою таких осіб.
- Листування з платниками: подання платником Заяви про бажання отримувати документ через Електронний кабінет для здійснення листування контролюючих органів в електронній формі з платниками податків. Пропонуємо платникам податків приєднатись до нового сервісу електронного листування з органами ДПС шляхом подання Заяви про бажання отримувати документи через електронний кабінет (код форми F1391602/J1391602).
Сплачуйте вчасно: Банківські дні для зарахування податків і ЄСВ наприкінці 2025 та на початку 2026 року
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області наголошують, останнім банківським днем для зарахування податків, зборів та сум єдиного внеску у 2025 році буде 30 грудня відповідно до Регламенту роботи органів Казначейства.
З 31 грудня 2025 року по 01 січня 2026 року включно міжбанківські платіжні операції через Систему електронних платежів НБУ (СЕП НБУ) від Казначейства та/або на адресу Казначейства не здійснюватимуться.
З 2 січня 2026 року Казначейство в СЕП НБУ працюватиме у звичайному режимі.
Довідково:
Регламент роботи органів Казначейства у період завершення бюджетного 2025 року та початку 2026 року, затверджений наказом Державної казначейської служби України від 03.12.2025 № 296.
