Отримання грошової допомоги на ремонт пошкодженого житла: «єВідновлення»

Дата: 22.05.2023 16:38

Громадська організація «Зелена альтернатива України» звертає Вашу увагу, що Кабінет Міністрів України затвердив порядок надання державної грошової допомоги на ремонт житла, пошкодженого внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Даний порядок передбачає надання громадянам, чиє житло було пошкоджено внаслідок збройної агресії рф, державної допомоги на поточний ремонт житла.

Наразі не всі постраждалі громадяни знають про то, що починаючи з 10 травня 2023 року скористатися даною програмою можна буде за допомогою електронної послуги «є Відновлення», тож наша Громадська організація «Зелена альтернатива України» вважає, що дуже важливо буде провести масову інформатизацію можливостей даної програми та алгоритму кроків щодо порядку її використання серед якомога більше громад.

ІНСТРУКЦІЯ

з питань отримання грошової допомоги на ремонт пошкодженого житла: «єВідновлення»

1. Щодо отримувачів компенсації

Дана компенсація передбачена для власників приватних будинків і квартир, які містяться на звільненій території та де не було зроблено ремонт власними силами.

1. Як можна отримати грошову допомогу?
  1. Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно через Дію.
  2. Відкрити спеціалізований рахунок «є Відновлення» в одному з банків-учасників програми: «Ощадбанк», «Монобанк», «ПриватБанк»Ц, «Сенс Банк», «A-Банк», ПУМБ. Список банків-партнерів поповнюватиметься в міру їх підключення до   «єВідновлення».
  3. Відкрити картку можна, як у застосунку відповідного банку, так і особисто у відділенні банку.
  4. Подати заяву на компенсацію за допомогою Дії.
  5. Дозволити комісії місцевої ради обстежити майно та надати їй документи (на пільгу та право власності).

3.Які є подальші кроки для отримання грошової допомоги?

Спеціальна Комісія протягом ЗО календарних днів з дня подання заяви розгляне її, проведе обстеження пошкодженого майна, внесе дані про нього в Реєстр пошкодженого та знищеного майна та визначить вартість його відновлення. Після рішення Комісії заявник отримує підтвердження та гроші на спеціалізовану картку є Відновлення.

Конкретна сума коштів визначається Комісією на основі розрахунків, затверджених постанов Кабінету міністрів №381 від 21.04.2023 року про порядок компенсації.

4. На що можна буде використати грошову допомогу?

Використати кошти можна буде протягом 1 року з моменту їх нарахування на будівельні матеріали, вікна, двері, покрівлю, а також на оплату будівельних робіт (обов'язково повинні мати відповідні МСС-коди чи торгівельні коди).

Придбати їх можна буде лише у компаній, які є учасниками даної програми. Список партнерів-учасників, у яких можна придбати будівельні матеріали та послуги, додаватимуть поступово на веб-сайті послуги erecovery.diia.gov.ua.

1. Категорії громадян, які мають першочергове право на отримання компенсації
  • учасники бойових дій
  • люди з інвалідністю внаслідок війни;
  • ветерани війни;
  • члени сімей загиблих військових;
  • мобілізовані;
  • багатодітні родини;
  • люди з інвалідністю І та II групи;
  • батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу;
  • опікуни/піклувальники, прийомні батьки та патронатні вихователі;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
  1. Що робити громадянам, чиє житло знищене І потребує серйознішого
    ремонту / відремонтоване власними силами?

Програма є Відновлення спрямована на поточний ремонт. Послуга запускається навесні саме для того, щоб власники житла встигли відремонтувати його до зими

Наразі розробляється інструмент для проведення капітального ремонту житла. Також незабаром має початися практична імплементація Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» про запуск механізму компенсації за знищене житло у вигляді житлових сертифікатів.

Що стосується тих людей, які вже зробили ремонт свого житла, держава обіцяє розробити механізм репарацій.