A A A K K K
для людей із порушенням зору
Лівинецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

У 2022 році буковинці сплатили до державного бюджету майже 366,4 млн грн військового податку

Дата: 05.01.2023 18:10
Кількість переглядів: 88

Задля перемоги над агресором буковинці роблять усе можливе, зокрема фінансово підтримують ЗСУ сплачуючи військовий податок. Оскільки фінансове забезпечення функціонування армії значною мірою обумовлені надходженнями військового податку, який справляється до державного бюджету з легально виплачених доходів.

У 2022 році сплачено майже 366,4 млн грн військового податку – інформує начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак. Ця сума перевищує надходження у 2021 році 84,2 млн грн, або 29,8 відсотків.

Посадовець відзначає, що буковинці від початку запровадження військового податку(серпень 2014 року)  сплатили понад 1 млрд 675,5 млн грн:

серпень – грудень 2014 року - 29,6 млн грн; 2015 рік - 88,3 млн грн; 2016 рік - 106,2 млн грн; 2017 рік – 148,6 млн грн; 2018 рік – 189,2 млн грн; 2019 рік - 222,7 млн грн; 2020 рік - 238,9 млн грн; 2021 рік - 285,6 млн грн;  2022 рік - 366,4 млн грн.

Підтримайте УКРАЇНСЬКУ АРМІЮ – платіть військовий збір!

 

Віталій Шпак: Війна не час для ухилення від сплати податків!

Сьогодні в центрі дискусії між податківцями області та громадськістю опинилася проблема несплати податків деякими громадянами, які фактично здійснюють підприємницьку діяльність на КП МТК "КАЛИНІВСЬКИЙ РИНОК" - інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

У легальних продавців, які зареєстровані підприємцями та наповнюють місцевий бюджет виникає питання, «чому?» - чому під час війни інші здійснюють діяльність без державної реєстрації приватним підприємцем, чому не сплачують єдиний податок. Також їх обурює, що орендодавці магазинів та контейнерів працюють в «тіні», не декларують та не сплачують податки. За їх словами невтішна ситуація і щодо оформлення найманих працівників.

Начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак зазначає, що враховуючи перебування економіки на воєнних рейках, несплата податків в умовах активного ведення підприємницької діяльності і достатнього рівня доходів, негативно сприймається суспільством. Таке ж сприйняття буде і з боку податківців. Незважаючи, що на період військового стану проведення перевірок дещо обмежено, але фактичні перевірки згідно звернень громадян та органів влади дозволено проводити, податківці змушені будуть провести заходи реагування.

Також, у податковому відомстві обговорили від чого залежить податкова відповідальність громадян і як її можна підвищити. Однозначної відповіді, що  спонукає громадян ризикувати своєю репутацією не знайшли – зареєструватися підприємцем нескладно – можна як офлайн ( за участі державного реєстратора) так і онлайн через Портал Дія (реєстрація відбувається в автоматичному режимі без участі державного реєстратора), ставка єдиного податку першої групи невисока – 268,40 грн, звітність подається один раз на рік і можна звітувати онлайн через Електронний кабінет на сайті податкової служби.

Всі були одностайні, що вагомих підстав для ухилення від сплати податків немає, а є небажання взяти на себе відповідальність за утримання війська, та найважливіше територіальної громади на території якої громадянин проживає..

Колегіально вирішили насамперед провести інформування на ринках і вкотре нагадати, що громадянам заборонено провадити підприємницьку діяльність без державної реєстрації приватним підприємцем та без сплати податків. Закликати, використовуючи усі інформаційні площадки, усіх хто не зареєстрований приватним підприємцем та не сплачує податок терміново - до 20 січня 2023 року привести свої документи відповідно до норм чинного законодавства.

А вже після 20 січня 2023 року спільно з адміністрацією ринків провести ретельне обстеження усіх торгових місць на ринку на наявність реєстраційних документів.

Звичайно такий стан справ, щодо несплати податків, викликає подив, оскільки більшість підприємців цих ринків займаються благодійністю та волонтерством, як на користь ЗСУ так  допомоги постраждалим від окупації, за що їм велика шана та повага  – підсумував Віталій Шпак.

 

Суб’єктам господарювання, що здійснюють зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, Законом України від 13.12.2022 № 2836-XI внесено зміни до порядку ліцензування зберігання пального, а саме:

на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування:

1) суб’єкт господарювання (у тому числі іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має право зберігати пальне, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі до 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензії на право зберігання пального, результатів надання інших адміністративних послуг);

2) зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі понад 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, здійснюється суб’єктом господарювання (у тому числі іноземним суб’єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на підставі безоплатного подання до територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, декларації про провадження господарської діяльності із зберігання пального (далі - декларація).

У декларації зазначаються відомості про:

суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво):

для юридичної особи - організаційно-правова форма, повне і скорочене найменування (за наявності), ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, місцезнаходження, контактний номер телефону, адреса електронної пошти, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи або його уповноваженого представника;

для фізичної особи - підприємця - прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності), номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), місце проживання, контактний номер телефону, адреса електронної пошти);

загальну місткість резервуарів та ємностей, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження.

Декларація може бути подана у довільній формі за вибором суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) нарочно, поштою або в електронному вигляді, в порядку, встановленому статтею 42 Податкового кодексу України.

Право на зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі понад 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, набувається з моменту подання декларації до територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

У разі якщо в період дії воєнного стану на території України та протягом тридцятиденного строку з дня його припинення або скасування контролюючим органом буде виявлено факти зберігання суб’єктом господарювання пального в обсягах понад 2000 літрів без отримання ліцензії та за відсутності належним чином поданої декларації, до такого суб’єкта господарювання застосовується відповідальність, передбачена статтею 17  Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР за здійснення зберігання пального без ліцензії.

 

Порядок реєстрації та застосування ПРРО платниками податків

Яким чином СГ може завантажити програмне забезпечення «Програмний реєстратор розрахункових операцій»?

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, суб’єкт господарювання може завантажити програмне забезпечення «Програмний реєстратор розрахункових операцій» скориставшись вебпорталом Державної податкової служби України за посиланням: Головна>БАНЕР>Програмні РРО>Програмний реєстратор розрахункових операцій.

Для завантаження програмного забезпечення потрібно скористатись будь-яким браузером (для Google Chrome існують окремі налаштування для завантаження файлів з ftp).

 

Буковинці зобов’язані задекларувати доходи від надання майна в оренду

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують громадянам, які здають в оренду житлову чи іншу нерухомість та рухоме майно про обов’язок задекларувати отримані доходи. Відповідно до статті 164 Податкового кодексу декларуванню підлягають доходи, отримані від надання в оренду житлових приміщень, гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок. Якщо нерухомість або інше майно орендує юридична особа або фізична особа – підприємець, то податковим агентом є орендар. Він і повинен утримати та перерахувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотків. Якщо ж нерухомість орендує фізична особа, то ПДФО та військовий збір сплачує власник майна.

Відтак, буковинці можуть подати декларацію за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет». Скористатись зазначеним сервісом зможуть фізичні особи, які мають особистий ключ кваліфікованого електронного підпису.

Так, в розділі «Податкова декларація про майновий стан і доходи» можна сформувати декларацію з частковим заповненням на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих, виплачених доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та відомостей щодо об'єктів нерухомого, рухомого майна.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь