Буковинському бізнесу вже відшкодували понад 218,4 мільйони гривень ПДВ
Упродовж січня-жовтня 2022 року буковинському бізнесу відшкодовано 218,4 млн грн ПДВ, при заявлених 269,4 млн грн – інформує заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Микола Загарюк.
За його інформацією бюджетне відшкодування податку на додану вартість грошовими коштами на рахунки заявили 104 платники, з них 95 юридичних осіб та 9 фізичних осіб – підприємців.
У розрізі видів діяльності 69,2 відсотки за кількістю і 85,1 відсотки від суми задекларованого відшкодування складають експортери продукції.
Перевізники, які здійснюють міжнародні перевезення в загальній кількості складають 24,0 відсотки, а в загальній сумі 11,7 відсотків.
Підприємства, засновані організаціями інвалідів – 3,8 відсотки від кількості та 1,1 відсотки від суми відповідно.
На внутрішньому ринку України 2,8 відсотки від кількості та 2,1 відсотка від суми.
Микола Загарюк звертає увагу бізнесу, що своєчасне виявлення і попередження ризиків неправомірного формування податкового кредити серед основних чинників електронного адміністрування ПДВ.
Всього за 10 місяців цього року зменшено (відмовлено) неправомірне відшкодування ПДВ на понад 7,2 млн грн у 19 платників і цей показник перевищує аналогічний минулого року в 1,5 рази.
Також зменшено від’ємне значення об’єкту оподаткування у 16 платників на суму понад 4,0 млн грн.
Такі показники виявлення неправомірно задекларованих сум ПДВ підтверджують, що податківців активно протидіють сумнівним оборудкам за посередництвом СМКОР.
Доцільно зауважити, продовжує посадовець, що за підсумками 10 місяців 2022 року показники сплати ПДВ на Буковині перевищили минулорічні на 24,2 відсотка. Зокрема, сплачено понад 954,7 мільйона гривень ПДВ.
До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що Держреєстр РРО, затверджений наказом ДПС від 28.07.2022 № 489 «Про внесення змін до наказу ДПС від 21.12.2020 № 744» змінами, містить обмеження щодо використання окремих моделей із відповідними версіями програмного забезпечення для певних сфер застосування.
Зокрема, для реалізації алкогольних напоїв дозволяється застосовувати лише ті РРО, які включені до Держреєстру РРО і не мають відмітку «Крім реалізації алкогольних напоїв версіями ... ».
Статтею 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», зокрема, встановлено, що у заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, зазначаються адреса місця торгівлі, перелік РРО, які знаходяться у місці торгівлі, модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення РРО, реєстраційні номери посвідчень РРО, які знаходяться у місці торгівлі, дата початку їх обліку в контролюючих органах.
У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, суб’єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік РРО, модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення РРО, які знаходяться у місці торгівлі.
Враховуючи зазначене, при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями суб’єктами господарювання необхідно використовувати виключно ті реєстратори розрахункових операцій, які включені до Держреєстру РРО і не мають відмітку «Крім реалізації алкогольних напоїв»