Упродовж січня – вересня 2022 року платники перерахували до зведеного бюджету понад шість мільярдів гривень

Дата: 05.10.2022 12:26

Фото без описуПро це поінформував громадськість краю начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Шпак Віталій. Так, впродовж трьох кварталів цього року надходження до зведеного бюджету склали майже 6 млрд 21,4 млн грн податків. Це на 1 млрд 361 млн грн, або на 29,2 відсотка  більше, ніж у січні – вересні 2021 року.

За словами посадовця важливим є те, що і в умовах воєнного стану буковинці продовжують сумлінно виконувати свої податкові обов’язки і відповідно держава стабільно отримує кошти для забезпечення Збройних Сил України та соціальних виплат.

До державного бюджету надійшло 2 млрд 226,2 млн грн, що на 569,8 млн грн, або на 34,4 відсотка більше відповідного періоду минулого  року.

До бюджетів територіальних громад сплачено 3 млрд 795,2 млн грн. Це на 791,1 млн грн, або на 26,3 відсотка більше січня – вересня 2021 року.

Показники вересня 2022 року виконано на 121,5 відсотка – сплачено до бюджетів усіх рівнів 715,4 млн грн.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у січні – вересні 2022 року надійшло 3 млрд 851,4 млн грн, що на 909,5 млн грн, або на 30,9 відсотка більше, ніж за 9 місяців 2021 року.

«На бізнесі, який сьогодні працює, лежить велика відповідальність – бути захисником економічної стабільності держави, адже кожен своєчасно та в повному обсязі сплачений податковий платіж – це посильний внесок суб’єктів підприємництва у перемогу нашої країни над агресором. Щиро дякую платникам за вчасно сплачені податки та фінансову підтримку держави» – підкреслив Віталій Шпак.

Інфографіка за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/fotogalereya/inshi-zahodi/9863.html

Надходження єдиного внеску за три квартали перевищили 3 мільярди 851 мільйон гривень

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що незважаючи на воєнний стан, упродовж січня – вересня цього року сплачено понад 3 млрд 851,4 млн грн єдиного соціального внеску, що на 909,5 млн гривень більше ніж за аналогічний період минулого року. Повідомив начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

У вересні 2022 року на соціальні гарантії роботодавці нашого краю спрямували 493,5 млн грн єдиного внеску.

Аналіз структури платежів по єдиному внеску показує, що від фонду оплати праці надійшло 2634,9 млн грн, від грошового забезпечення військовослужбовців 957,2 млн грн, фізичних осіб-підприємців 253,9 млн грн.

Зауважимо, що з 01 жовтня 2022 року мінімальна заробітна плата складає 6700,0 гривень у місяць, а отже мінімальний платіж єдиного соціального внеску складає 1474 грн (6700 грн х 22%), а максимальна сума страхового внеску - 22110 грн (6700 грн х 15 х 22%).

Нагадаємо, що єдиний внесок є джерелом наповнення фондів соціального страхування, з яких здійснюються виплати пенсій, забезпечуються соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків на виробництві чи професійних захворювань.

«Варто зазначити, що держава під час воєнного стану продовжує виплачувати обов’язкові соціальні платежі та грошове забезпечення військовослужбовцям. Тому кожен підприємець чий бізнес працює має сплачувати податки та внески. Крім того, таке явище як зарплата в «конвертах» в умовах воєнного стану недопустимо» - зазначив Віталій Шпак.