Будьте обережними у поводженні з газовими приладами, нагадують рятувальники!

Дата: 09.08.2022 10:14

Фото без описуБезумовно, природний газ є джерелом затишку та тепла у наших оселях. Користуватись газовими приладами надзвичайно зручно. Однак, при цьому необхідно неухильно дотримуватись елементарних правил безпеки.

При неправильній експлуатації газових приладів існує загроза вибухів, пожеж та інших нещасних випадків. Нехтуючи правилами безпеки, можна поплатитися майном, здоров’ям та навіть життям, наражаючи на небезпеку не лише себе, а й оточуючих.

Про це та про інші правила безпечного використання газових приладів розповіли рятувальники мешканцям Лівинецької громади під час чергового профілактичного рейду вулицями. Щоб уникнути нещасних випадків, необхідно  завжди бути уважними при користуванні газом, неухильно дотримуйтесь правил експлуатації газових приладів! Приміщення, в яких працюють газові прилади, повинні добре провітрюватись. Під час роботи газового обладнання кватирки або фрамуги повинні бути відчинені. Двері в приміщення, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згоряння в димохід, повинні мати в нижній частині щілину або круглі отвори для притоку свіжого повітря. Це забезпечить постійний приплив свіжого повітря та повне згоряння газу. Перед користуванням духовою шафою, її необхідно також провітрити, відкривши дверцята для припливу повітря до пальника духовки.

При появі запаху газу необхідно:

• Негайно припинити користування газовими приладами;
  • Перекрити крани на приладах і перед ними, відкрити вікна для провітрювання, закрити двері в суміжні приміщення;
  • Викликати аварійну службу за телефоном «104»;
  • Не вмикати і не вимикати електроприлади, не запалювати вогонь, не користуватися електричними дзвінками;
  • Попередьте сусідів!

Рятувальники  вкотре нагадують громадянам: відповідальність рятує життя!

Провідний інспектор Дністровського РВ ГУДСНС

Павло СНОЗИК