Лівинецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Нарахування та сплата штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобов’язань платником самостійно, не передбачено

Дата: 08.08.2022 23:22
Кількість переглядів: 885

Фото без описуФахівці Головного  управління ДПС у Чернівецькій області зазначають, що відповідно до п. 86.8 ст. 86 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ податкове повідомлення-рішення приймається в порядку, передбаченому ст. 58 ПКУ, керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом п’ятнадцяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки, та надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ.

За наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та додаткових документів і пояснень, зокрема документів, що підтверджують відсутність вини, наявність пом’якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до ПКУ, поданих у порядку, встановленому ст. 86 ПКУ, податкове повідомлення-рішення приймається в порядку та строки, визначені п. 86.7 ст. 86 ПКУ.

Згідно з п. 124.1 ст. 124 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім грошового зобов’язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до нього на підставі ПКУ чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, а також пені, застосованої до нього на підставі ПКУ чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи) протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

-при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 5 відс. погашеної суми податкового боргу;

-при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відс. погашеної суми податкового боргу.

Якщо зарахування коштів з електронного рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість в оплату узгодженої суми грошового зобов’язання, визначеного в уточнюючому розрахунку до податкової декларації, здійснюється на наступний операційний (банківський) день, штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.

У разі порушення платником податків строку сплати до бюджету суми акцизного податку, передбаченого абзацом другим п.п. 222.1.2 п. 222.1 ст. 222 ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 10 відс. від суми такого акцизного податку (п. 124.1 прим. 1 ст. 124 ПКУ).

Пунктом 124.2 ст. 124 ПКУ встановлено, що діяння, передбачені пп. 124.1, 124.1 прим. 1 ст. 124 ПКУ, вчинені умисно, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відс. від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов’язання.

Діяння, передбачені п. 124.2 ст. 124 ПКУ, вчинені повторно протягом 1095 календарних днів або які призвели до прострочення сплати грошового зобов’язання на строк більше 90 календарних днів, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 50 відс. від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов’язання (п. 124.3 ст. 124 ПКУ).

Враховуючи вищевикладене, нарахування штрафних санкцій у разі порушення суб’єктом господарювання термінів сплати грошових зобов’язань здійснюється контролюючими органами в порядку та розмірах, передбачених ПКУ.

Водночас, самостійне нарахування та сплата штрафних санкцій за затримку термінів сплати грошових зобов’язань платником податків ПКУ не передбачено.

 

За сім місяців цього року від буковинських платників державний бюджет отримав 681,6 млн грн податку на додану вартість

Про це повідомляють у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. У січні - липні 2022 року підприємства та підприємці Чернівецької області сплатили до державного бюджету 681,6 мільйонів гривень податку на додану вартість.

Щодо відшкодування з бюджету податку на додану вартість, то упродовж семи місяців 2022 року заяви на отримання бюджетного відшкодування подали 89 платників на суму 163,9 млн грн.

Серед платників, які заявили бюджетне відшкодування податку на додану вартість грошовими коштами на рахунки левову частку складають 60 платників експортерів, на суму понад 140,0 млн грн. Суб'єкти господарювання, які здійснюють міжнародні перевезення, таких 23, заявили до відшкодування 15,4 млн грн.

Разом з тим результати проведених перевірок які засвідчують, що заявлені платниками до відшкодування суми ПДВ не завжди знаходять підтвердження.

В ході проведення камеральних перевірок декларацій та уточнюючих розрахунків податковою службою зменшено заявлених до відшкодування ПДВ на суму 4,8 мільйони гривень.

Загалом в умовах воєнного стану кількість декларантів бюджетного відшкодування зменшилася на 13,6 відсотків, а по сумі на 7,9 відсотків.

У податковій службі області нагадують, що Законом №2260 від 12 травня 2022 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану»  відновлено податковий обов’язок платників податків, у яких є можливість виконувати свої податкові обов’язки, тобто платники, які не сплачували податки тепер зобов’язані ці податки сплатити за виключенням тих, які не мають таких можливостей. Відновлено реєстрацію податкових накладних в ЄРПН; повернено строки подання звітності; поновлено відповідальність щодо сплати податків; відновлено камеральні та документальні перевірки податкової звітності; відновлено можливість відшкодування сум ПДВ з бюджету.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь