Роз’яснення: як роботодавцеві отримати компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час воєнного стану

Дата: 26.07.2022 19:29

Фото без описуОтримувачі компенсації: роботодавці, які працевлаштували внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) під час воєнного стану в Україні, зокрема, самозайняті особи, які використовують найману працю, у тому числі фізичні особа-підприємці, приватні нотаріуси, адвокати, аудитори, бухгалтери тощо (крім бюджетних установ і фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування).

Підстава для отримання компенсації: працевлаштування ВПО на умовах трудового договору (контракту) та гіг-контракту (зокрема, за сумісництвом).

Умови для отримання компенсації:
- працівник має довідку про переміщення з території, на якій проводяться бойові дії, після введення воєнного стану в Україні;
- розмір оплати праці ВПО не є нижчим за розмір мінімальної заробітної плати;
- роботодавець як платник єдиного внеску подав податкову звітність за  IV квартал 2021 року або річну звітність за 2021 рік.

Розмір і тривалість виплати компенсації:
- розмір виплати: 6500 гривень щомісяця за кожну працевлаштовану ВПО, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок;
- тривалість надання компенсації: два місяці з дня працевлаштування ВПО (без можливості продовження/перепризначення у разі повторного працевлаштування);
- загальний строк дії програми: упродовж дії воєнного часу та протягом  30 календарних днів після його скасування або припинення.

Алгоритм дій роботодавця для оформлення та продовження компенсації:
І. Компенсація за перший місяць:
1. Не раніше, ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування ВПО необхідно подати заяву про компенсацію витрат (далі – заява), в один із таких способів:
1.1. В електронній формі через Портал Дія:
- створити особистий електронний кабінет користувача за посиланням https://diia.gov.ua/services/kompensaciya-za-pracevlashtuvannya-vpo  та  авторизуватися в ньому;
- заповнити електронну заяву (зазначається, зокрема, банківський рахунок роботодавця);
- підписати заяву за допомогою електронного підпису.
1.2. У паперовій формі до центру зайнятості, розташованого за місцезнаходженням роботодавця (особисто або на адресу електронної пошти центру зайнятості).
2. Додати до заяви:
- копію наказу про працевлаштування ВПО;