Всі фізичні особи – підприємці, крім єдинників першої групи, зобов’язані застосовувати РРО

Дата: 12.07.2022 15:45
Кількість переглядів: 126

Фото без описуПро це нагадують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. У відповідності до законодавчих вимог з 1 січня 2022 року всі фізичні особи – підприємці, крім «єдинників» першої групи, повинні застосовувати РРО, якщо вони отримують платежі готівкою або платіжними картками.

Правила застосування регулюються Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі – Закон про РРО). Разом з тим,  саме норми Податкового кодексу звільняють від РРО ФОП – платників єдиного податку першої групи.

Необхідно враховувати, що від обов'язкового застосування РРО звільняються суб'єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю на території села, селища товарами (крім підакцизних товарів), за умови не перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій (167 розмірів мінімальної заробітної плати). Але потрібно вести розрахункову книжку з квитанціями та книгу обліку розрахункових операцій.

Не може бути звільнений від застосування РРО(ПРРО) на території села (селища) у разі, якщо: така роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об'єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами; такими фізичними особами - підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема через Інтернет; сільськими, селищними, міськими радами прийнято рішення про обов'язкове застосування на території села, селища реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій для форм і умов проведення діяльності, визначених у цьому пункті.

Також не застосовуються РРО(ПРРО) та розрахункові книжки при здійсненні операцій визначених у статті 9 Закону про РРО та у Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затверджених Постановою КМУ № 1336 від 23.08.2000р.

Довідка: На початок липня 2022 року в області зареєстровано 10734 реєстраторів, із них 5235 РРО та 5509 ПРРО.

 Запитання платника щодо перевірки декларацій з ПДВ

Чи податковий орган буде перевіряти податкові декларації з податку на додану вартість за періоди, що не підлягали перевірці у зв’язку з війною? Наприклад, за лютий та березень.

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області відповіли, що  камеральні податкові перевірки податкових декларацій з податку на додану вартість перевірятимуть на наступний день після 20 липня 2022 року за звітні податкові періоди – лютий, березень, квітень, травень 2022 року. Завершаться перевірки не пізніше 20 вересня 2022 року.

А за червень, липень 2022 року розпочнуть перевіряти на наступний день після 20 серпня 2022 року і триватимуть до 20 жовтня 2022 року.

 Роботодавцю необхідно подати повідомлення про прийняття на роботу, якщо працівник – сумісник стає основним працівником

Роз’яснюють у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Відтак,  роботодавці, юридичні або фізичні особи-підприємці, повинні подавати повідомлення про прийняття на роботу у разі укладання трудового договору чи контракту із найманим працівником.

Звертаємо увагу, якщо працівник раніше був оформлений сумісником, а стає основним працівником, працедавцю необхідно видати наказ про прийняття на роботу на основне місце роботи. Після оформлення наказу про прийняття на роботу необхідно сформувати Повідомлення, після подання якого працівник може приступати до роботи за посадою як основний працівник.

Таке повідомлення необхідно подати до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті.

Нагадаємо, Постановою КМУ від 28.12.2021 року № 1392 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 № 413 і від 17 квітня 2019 № 328» з 5 січня п.р. оновлено порядок заповнення та форму Повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Розширено перелік осіб, у разі оформлення відносин з якими подається Повідомлення про прийняття на роботу/укладення гіг-контракту, а саме:

працівники за укладеним трудовим договором – до початку роботи;

гіг-спеціалісти резидента Дія Сіті- до початку виконання робіт (надання послуг).

Таке повідомлення можна подати в електронному вигляді з використанням електронного підпису відповідальних осіб скориставшись Електронним кабінетом, вхід до якого здійснюється за посиланням: http://cabinet.tax.gov.ua.

Повідомлення разом із укладеним трудовим договором, а також оформленим наказом чи розпорядженням роботодавця є підставою для допуску працівника до роботи.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь