A A A K K K
для людей із порушенням зору
Лівинецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Головне управління ДПС у Чернівецькій області

Дата: 14.06.2022 16:39
Кількість переглядів: 122

Фото без описуЗа використання природних ресурсів буковинські платники сплатили до казни 47,7 млн грн

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, за січень - травень 2022 року платники податків за використання природних запасів Буковини: лісів, водних ресурсів та надр, перерахували до бюджетів всіх рівнів понад 47,7 млн грн.

З них, найбільшу суму сплачених ресурсних платежів до зведеного бюджету складає рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів - 16,9 млн грн. Також, вагомі надходження склала рентна плата за користування надрами – 25,3 млн грн. Крім того, за використання води платники регіону сплатили 5,5 млн грн. рентної плати.

У податковому відомстві роз’яснюють, до державного бюджету спрямовано маже 32,7 млн грн  рентних платежів. В свою чергу, згідно з розподілом коштів у розпорядженні місцевих громад регіону залишилось  15 млн грн надходжень від користувачів природних ресурсів.

Щодо порядку зберігання пального суб’єктами господарювання для власних потреб

Фото без опису

Фахівці управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що порядок видачі, анулювання ліцензій на право зберігання пального встановлено ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481). Зокрема, передбачено, що зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії. Суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального.

Відповідно до ст. 15 Закону № 481 ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

- підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

- підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;

- суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Суб’єкт господарювання (у тому числі іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво)має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального, місцях роздрібної торгівлі пальним або місцях оптової торгівлі пальним на які отримані відповідні ліцензії.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють, зокрема, зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на зберігання пального не отримують.

Інших виключень щодо ліцензування зберігання пального Закон № 481 не містить.

Згідно зі ст. 17 Закону № 481 до суб’єктів (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 500000 грн у разі зберігання пального без наявності ліцензії.

 

Дії суб'єкта господарювання після зміни кваліфікованого електронного підпису для ПРРО

Які дії суб'єкта господарювання, якщо після зміни кваліфікованого електронного підпису було подано Повідомлення за ф. № 5-ПРРО та розміщено ключ і сертифікат в одній теці, однак при виконанні входу на ПРРО надходить повідомлення «Користувач не зареєстрований, робота доступна в режимі перегляду»?

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що у разі зміни кваліфікованого електронного підпису касира, після подання Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа про касира за формою № 5-ПРРО (J/F1391802) необхідно на пристрої замінити секретний ключ та сертифікат кваліфікованого електронного підпису на нові.

Для цього необхідно видалити старі ідентифікатор ключа та сертифікат і завантажити нові.

Щоб отримати податкову знижку за понесені витрати у 2021 році подайте декларацію

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують громадянам про можливість отримання ними у 2022 році податкової знижки за витрати, здійснені минулоріч.

Зокрема, це витрати на навчання у державних учбових закладах, іпотеку, переобладнання авто, репродуктивні технології, лікарські засоби проти коронавірусу, передані як благодійність, тощо.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України.

Заробітна плата – це основна та додаткова винагорода, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково має бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (пп. 166.2.1 ПКУ).

Копії зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією, у тому числі при поданні декларації засобами електронного зв'язку в електронній формі, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ.

Обмеження:

- сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ.

- якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (пп. 166.4.3 ПКУ).

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

З переліком витрат, що можуть бути включені до податкової знижки, можна ознайомитися за посиланням: https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2022/podatkova-znijka-dlya-fizichnih-osib/.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь