День вишиванки став одним з найулюбленіших свят українців.

Дата: 19.05.2022 06:56

Фото без описуВишита сорочка є одним з найпопулярніших символів України та культури країни. У кожному регіоні країни були свої орнаменти та візерунки, найпоширенішими кольорами вишивки були червоний і чорний.

День української вишиванки 2022 не є державним святом, проте став одним з найулюбленіших у народі. Відзначають день вишиванки з 2006 року, коли студентка Чернівецького університету запропонувала одногрупникам прийти на пари в сорочках з орнаментом.

Це свято щорічно відзначається в третій четвер травня. Люди в усьому світі надягають етнічний одяг, показуючи приналежність до української культури і традицій. В цьому році свято приходиться на 19 травня.

Вишиванканаша національна святиня. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію. Вітаємо усіх з Днем вишиванки та бажаємо натхнення до праці та боротьби за світле майбутнє нашої держави.

У мирний час в цей день влаштовуються всілякі ярмарки і проходять фестивалі. У деяких містах влаштовують паради вишиванок.

В умовах війни з росією та надзвичайної консолідації українського суспільства День вишиванки в Україні буде ще одним приводом заявити про те, що ми –  українці, вільний народ незалежної держави, яка відчайдушно бореться з російським загарбником. Адже вишиванка – це духовна броня кожного українця!

Тому запрошуємо усіх долучитися до флешмобу, одягнути вишиванку  та підтримати акцію, яка об’єднує всю Україну.