Польща спростить контрольні процедури для української аграрної продукції

Дата: 12.05.2022 16:20

Фото без описуУкраїна та Польща домовилися про спрощення контрольних процедур для імпорту та експорту аграрної продукції. Про це заявила перша віцепрем'єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко за результатами перемовин з польським віцепрем’єром Генриком Ковальчиком.

«Це значно скоротить час перетину кордону», - наголосила вона.

За її словами, польська сторона, зокрема, забезпечить роботу ветеринарних і санітарних служб у режимі 24/7, для цього працівників відповідних переведуть на українсько-польський кордон.

Також буде спрощено проведення лабораторних досліджень продукції. Їх можна буде робити не на кордоні, а в місті призначення.

Свириденко підкреслила, що для України важливо забезпечити транзит свинини, яловичини та баранини до третіх країн через територію Польщі, що вимагає відповідних ветеринарних рішень. З огляду на це з боку Польщі будуть усунуті бар‘єри у торгівлі продукцією тваринного походження, зокрема свинини.

«Ми також домовилися більш ефективно використовувати усі модальності для перевезень, зокрема контейнерні перевезення через польські порти», - додала віцепрем’єрка.

Нагадаємо, міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що Україна та Польща домовилися про створення спільного підприємства для активізації залізничних перевезень та досягли значного прогресу в лібералізації автоперевезень.