День пам'яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Дата: 07.05.2022 21:21

Шановні мешканці громади!

В ці весняні дні – 8 та 9 травня ми вшановуємо загиблих у Другій світовій війні  - наших батьків, дідусів та бабусь, братів та сестер, рідних, близьких, які віддали своє життя за МИР.

Відзначення Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати МИР, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.

Ми маємо пам’ятати, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Ця пам’ять робить нас сильнішими.

МИР – це те, чого ми прагнемо найбільше! Мир – це те, чого жадає кожна родина, і не тільки в Україні , а й у всьому світі!

Але сьогодні ми маємо війну… Фашизм, з яким боролися наші діди-прадіди – отримав нове обличчя, нову країну-агресора, нового ідеолога війни – путінська росія… Ця війна триває щоденно вже вісім років…і ми не маємо права програти, бо ми захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця.

Не забуваємо: той, на чиєму боці справедливість, хто захищає свою землю, завжди перемагає...

Традиційне гасло цих пам’ятних днів «Пам’ятаємо – перемагаємо!» цього року на державному рівні дещо видозмінене і звучить так: «Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!»

У зв’язку з дією в Україні правового режиму воєнного стану закликаю всіх уникати великих скупчень, особливо у ці дні, бути законослухняними, дотримуватися загальноприйнятих норм поведінки, дотримуватися комендантської години та не ігнорувати сигналів повітряної тривоги.

Слава Україні!!!

Лівинецький сільський голова