Програму «Прихисток» удосконалять: що зміниться для користувачів

Дата: 03.05.2022 15:35

Фото без описуУряд прийняв рішення, яке дозволить державі більш ефективно реалізувати соціальну програму «Прихисток». Йдеться про внесення змін до порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій.

Проєктом постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 р. № 333» передбачається, зокрема:

• розширити та конкретизувати перелік осіб, які зможуть отримати компенсацію (представники на підставі довіреності, наймачі (орендарі) житла державної або комунальної власності, спадкоємці, які прийняли спадщину);
  • забезпечити можливість отримання компенсації особам, що розмістили у своїх домівках переселенців, однак фізично перебувають не за місцем проживання (подача заяви засобами електронного зв’язку);
  • передбачення можливості отримати компенсацію витрат особам, що розмістили переселенців у своїх домівках на території міста Києва;
  • конкретизація розрахунку суми компенсації з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщених осіб, з дня її розміщення, але не раніше дати взяття на облік внутрішньо переміщених осіб відповідним органом;
  • запровадити механізм надання компенсації, особам, що розмістили внутрішньо переміщених осіб за рахунок коштів міжнародних, благодійних організацій та громадських об’єднань;
  • збільшити терміни опрацювання та узагальнення інформації відповідними військовими адміністраціями, у зв’язку із суттєвим збільшення заяв на оплату компенсації та включенням додаткового механізму виплати такої компенсації за рахунок міжнародних організацій, благодійних організацій та громадських об’єднань.

Нагадаємо, з 22 березня 2022 року з ініціативи Мінрегіону в Україні діє урядова соціальна програма «Прихисток», мета якої – забезпечити житлом вимушеним переселенцям, які перемістилися у період воєнного стану в безпечніші місця, та допомогти тим українцям, які безоплатно їх прихистили. Наразі завдяки їй знайшли прихисток майже 170 тисяч ВПО.