«Доступні ліки» в умовах воєнного стану: як на Буковині отримати рецепт та знайти аптеку

Дата: 31.03.2022 13:42

Пацієнтам із хронічними захворюваннями важливо не припиняти приймати ліки, які призначив медик. Це допоможе контролювати стан здоров’я і не допускати погіршення. Для цих пацієнтів продовжує працювати програма «Доступні ліки».

Як отримати рецепт

В умовах воєнного стану українці можуть отримувати «Доступні ліки» як за електронним, так і за паперовим рецептом.

Завдяки цьому навіть під час перебоїв з електроенергією чи інтернетом лікар зможе виписати рецепт, а аптека – його погасити. Національна служба здоров’я відшкодовує аптекам вартість ліків як за електронним, так і за паперовим рецептом.

Щоб отримати препарати за програмою «Доступні ліки», потрібно звернутися до відповідного лікаря, залежно від напряму:

• бронхіальна астма, діабет ІІ типу, серцево-судинні захворювання – рецепт виписує сімейний лікар;
  • розлади психіки та поведінки – рецепт виписує лише психіатр;
  • епілепсія – психіатр або невролог;
  • нецукровий діабет – ендокринолог, якщо потрібен повторний рецепт, то його може виписати сімейний лікар.

В умовах воєнного стану, декларація з лікарем первинки необов’язкова. Якщо пацієнт переїхав в інший населений пункт, або не може зв’язатися з лікарем, з яким укладена декларація, – це не проблема. За рецептом можна звернутися до будь-якого іншого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, якщо ліки потрібні дитині. Лікар може виписувати рецепт на «Доступні ліки» на місяць.

Також нагадуємо, що лікар, з яким у пацієнта підписана декларація, може виписати рецепт по телефону. Номер рецепту та код-підтвердження надійде пацієнту на телефон.

Як знайти аптеку

Зважаючи на ситуацію в країні, не всі аптеки мають можливість відпускати «Доступні ліки». Шукати аптеку з «Доступними ліками» Міністерство охорони здоров’я радить за допомогою «Електронної карти аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів». На другій сторінці дашборду у фільтрах ліворуч у графі «Є відпущені» поставте галочку навпроти слова «Так». Це дозволить відфільтрувати аптеки, які відпускають «Доступні ліки». Звертайте увагу на дату останнього відпуску рецепту. Вона є в останній колонці таблиці, яка розміщена внизу під картою. Обирайте аптеки, які відпускали «Доступні ліки» впродовж останніх семи днів.

Так, за даними дашборду, за останні сім днів «Доступні ліки» Чернівецькій області областях відпускали: 190 аптек і аптечних пунктів.

Знайти аптеку з Доступними ліками допоможуть і працівники контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Перед тим, як йти в аптеку, радимо зателефонувати і уточнити, чи є у наявності потрібний вам препарат. Можна також попросити працівників аптеки зарезервувати його для вас. Телефони аптек також є на дашборді у таблиці.

Нагадуємо, що за програмою «Доступні ліки» пацієнти з хронічними захворюваннями можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою. Йдеться про такі захворювання як серцево-судинні, бронхіальна астма, діабет 2 типу (рецепт на них виписує сімейний лікар). А також – ліки від розладів психіки та поведінки, епілепсії та нецукрового діабету (рецепти виписують профільні спеціалісти – психіатри, неврологи, ендокринологи).