Податківці роз’яснюють новації Закону №2118: звітність та перевірки

Дата: 11.03.2022 16:57

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що 7 березня 2022 р набрав чинності Закон України 03.03.2022 № 2118-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану»

Зокрема, Підрозділ 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України доповнено пунктом 69.1 – 69.3 такого змісту:

69.1. У випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок, зокрема щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

69.2. Податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються.

69.3. Платники податків, які у зв’язку з наслідками їх безпосередньої участі у воєнних діях не дотрималися визначених цим пунктом термінів виконання податкових обов’язків, звільняються від відповідальності, передбаченої цим Кодексом за невиконання податкових обов’язків, за умови виконання таких обов’язків протягом одного місяця з дня закінчення дії наслідків, які унеможливили виконання таких обов’язків.

Ці зміни діють тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України.

Закон розміщено за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2118-20#Text

Зворотний зв'язок для платників податків

Щоб отримати у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області первинні консультації з питань сплати платежів, подати заяву на повернення та/або перекидку надміру або помилково сплачених коштів, зареєструвати програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО), задекларувати доходи та отримати роз’яснення інших питань, що стосуються сплати податків фізичними особами та юридичними особами:

ТЕЛЕФОНУЙТЕ: Інфографіка

Листи та звернення можна надсилати на електронна пошту: cv.official@tax.ukr.net

Читайте інформацію на сторінці у Facebook  https://www.facebook.com/tax.chernivtsi.