Крутити головою більше не треба: Мінцифри змінило умови для е-підпису в «Дії»

Дата: 13.01.2022 19:27

«Дія.Підпис» – універсальний цифровий ключ у смартфоні, яким можна підписувати документи онлайн за кілька кліків.

Із ним ви можете підписати будь-який PDF-документ: заяву на порталі «Дія», бізнес-контракти, офіційні листи, заяви, договори, довіреність тощо.

Якщо раніше, щоб підтвердити особу і підписати електронний документ, необхідно було крутити головою, то зараз достатньо лише кліпнути очима.

Як працює «Дія.Підпис», Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров показав у відео.

«Показуємо оновлений «Дія.Підпис»! Тепер не потрібно обертати головою, а лише один раз кліпнути очима. І все – ви підтвердили особу й підписали документ. Наприклад, я підписав обличчям документ про оренду квартири в «Дії» й надіслав документ орендавцеві», – пояснив Федоров.

Міністр нагадав, що «Дія.Підпис» більшість українців уже створювали під час генерування сертифікатів про вакцинацію від COVID-19. Тоді багато людей скаржились на збої через те, що потрібно було повертати головою в різні боки.

За словами Федорова, з оновленим електронним підписом можна в телефоні підписувати будь-які документи: контракти, заяви про відпустку тощо.

Щоб користуватися «Дія.Підписом», потрібно мати ID-картку та біометричний закордонний паспорт у Дії.