Буковинці мають змогу зробити бустерне щеплення від COVID-19

Дата: 04.01.2022 15:46

На Буковині медики та соціальні працівники, а саме співробітники будинків інтернатного типу, мають змогу зробити бустерну дозу вакцини від COVID-19. Відповідний наказ Міністерство охорони здоров’я України ухвалило наприкінці грудня. Крім того, у вівторок, 4 січня, бустерну вакцинацію дозволили також для людей віком від 60 років.

Отримувати ревакцинальну дозу можна через 6 місяців після другого щеплення від COVID-19. Для цього використовуватимуть лише м-РНК-вакцини – Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, якою вакциною щеплена людина.

Як відомо, одними з перших бустерною дозою імунізувалися директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації Олег Чорний та троє його колег.

Водночас, бустерну дозу не слід плутати із додатковою. На неї мають право ВІЛ-інфіковані, недужі із деякими формами онкології, після трансплантації органів, особи, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію. Такі буковинці можуть зробити третє щеплення через 28-90 днів після другого.