A A A K K K
для людей із порушенням зору
Лівинецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документи протягом визначених законодавством термінів

Дата: 08.12.2021 12:39
Кількість переглядів: 170

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що мінімальні терміни зберігання документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів складають 1095 днів з дня подання податкової звітності, а для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням - 2555 днів зі збільшенням цього строку при проведенні процедури оскарження у разі визначення сум зобов'язань контролюючими органами.

У випадку ліквідації платника податків, документи за період діяльності, зберігаються не менш як 1095 днів, що передували даті ліквідації платника податків та в установленому законодавством порядку передаються до архіву.

Нагадаємо, Податковим кодексом України передбачено обов’язок платників вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування /або податкових зобов’язань. При цьому, платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів протягом визначених законодавством термінів.

Адміністративні послуги в режимі онлайн – просто та зручно

У Головному ГУ ДПС у Чернівецькій області наголошують, що пріоритетним напрямом для органів державної податкової служби є створення умов, які гарантують якісне обслуговування громадян. Щоб забезпечити громадянам та бізнесу максимальну зручність та доступність сплати податків, фахівці податкової служби активно працюють над цифровізацією послуг. Тож дистанційно спілкуватися з органами ДПС допомагають електронні сервіси:

«Єдине вікно подання електронної звітності» - спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення, яке розміщено на вебпорталі ДПС у розділі «Головна/ Електронна звітність/ Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»;

«Електронний кабінет» - інформаційно-телекомунікаційна система, вхід до якої здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua/, а також через вебпортал ДПС https://tax.gov.ua/.

Найбільш популярним сервісом ДПС залишається Електронний кабінет. Цей сервіс сприяє покращенню відносин з платниками, завдяки йому скорочується час на оформлення та подання звітності до органів податкової служби, підвищується оперативність надання та якість звітності.

Для інформаційної підтримки та допомоги платникам податків щодо стану обробки податкової звітності, реєстрації податкових накладних та функціонування електронних сервісів функціонує Контакт-центр ДПС, в який можна звернутися за номером тел. 0 800 501 007 зі стаціонарного телефону безкоштовно.

Податкова знижка: Перелік витрат, які платник податку має право включити до податкової знижки

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати. Зокрема:

1. частину суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст.175 ПКУ.

2. сума коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які на дату перерахування (передачі) таких коштів та майна відповідали умовам, визначеним п.133.4 ст.133 ПКУ, у розмірі, що не перевищує 4% суми його загального оподатковуваного доходу за звітний рік.

3.  сума коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення;

4. сума витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення.

5. сума витрат платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині (1/3) доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік.

6. оплата вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

7. сума коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.

8. сума витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

8. сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.

9. За результатами 2020 року до витрат платника податку, понесених з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19 включається сума коштів або вартість товарів, які добровільно перераховані/передані як благодійні внески відповідним організаціям або органам виконавчої влади, закладам охорони здоров’я, тощо (п.11 підрозділу 1 розділу ХХ Податкового кодексу України).

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (пп. 166.2.1 ст. 166 ПКУ).

Тобто особа, що має намір скористатися правом на податкову знижку, додає до декларації про майновий стан і доходи: копію договору про надання послуг, відповідні платіжні або розрахункові документи та інші документи, які підтверджують особу, яка заявляє право на податкову знижку, документи що підтверджують ступінь споріднення (за необхідністю), довідка про заробітну плату та реквізити рахунку для перерахування відшкодування.

Податкову декларацію для отримання податкової знижки можна подати як особисто, так і в електронній формі, скориставшись електронним сервісом «Електронний кабінет платника».

Звертаємо увагу, що у разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Підприємець, який здійснює торгівлю в магазині, що розташований на території ринку, не може бути платником ЄП першої групи

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що до першої групи платників єдиного податку згідно з п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України відносяться фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках, також можуть провадити господарську діяльність з надання побутових послуг населенню, а обсяг отриманого ними доходу протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року (у 2021 – 1002000,0 грн).

Визначення торгового місця надає пункт. 1.8 Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 12-торг «Про наявність і використання торгової мережі на ринках та реалізацію сільськогосподарської продукції на них», затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 26.07.2005 №209 . Згідно з ним торгове місце – площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо. До торгових місць на ринках не належать магазини та об’єкти ресторанного господарства.

Отже, фізична особа-підприємець, яка здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, що розташований на території ринку, не може бути платником єдиного податку першої групи.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь