Президент України нагородив чернівчанина Леонтія Сандуляка орденом "За заслуги" ІІ ступеня

Дата: 01.12.2021 20:18

Сандуляк Леонтій Іванович є співавтором Акта проголошення Незалежності УкраїниПрезидент України Володимир Зеленський нагородив громадського та політичного діяча з Чернівців Леонтія Сандуляка орденом "За заслуги" ІІ ступеня з нагоди 30-ї річниці підтвердження Всеукраїнським референдумом Акта проголошення Незалежності України.

Урочисте нагородження відбулося сьогодні вранці у Верховній Раді.

Учора, 30 листопада Зеленський підписав Указ "Про відзначення державними нагородами України з нагоди 30-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року".

Зокрема, в документі йдеться:

"Нагородити орденом "За заслуги" ІІ ступеня САНДУЛЯКА Леонтія Івановича — громадсько-політичного діяча, науковця, дипломата, співавтора Акта проголошення незалежності України, м.Чернівці".

Хто такий Леонтій Сандуляк?

Він відомий український громадсько-політичний діяч, науковець, дипломат. Народився 8 березня 1937 року в селі Козиряни Кельменецького району Чернівецької області. Сандуляк разом з Левком Лук’яненком був співавтором "Акта проголошення Незалежності України". Окрім того, він був першим Надзвичайним і Повноважним Послом України в Румунії.

Що відомо про Акт проголошення Незалежності України?

Сьогодні, 1 грудня, виповнюється 30 років з дня проведення Всеукраїнського референдуму, на якому більше 90 % громадян підтримали Акт проголошення незалежності України.

Зокрема, Всеукраїнський референдум щодо проголошення незалежності України відбувся 1 грудня 1991 року.

У референдумі взяли участь 31 891 742 людини, що склало на той час 84,18% населення України.

У бюлетені референдуму було запитання: "Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України?" і два варіанти відповіді: "Так, підтверджую" або "Ні, не підтверджую".

Спеціальне звернення Верховної Ради України містило також заклик до громадян України підтримати Акт:

"Співвітчизники! Будьмо єдині в прагненнях наших, у розбудові незалежної державності України! Наша земля пережила багато кривд і страждань, неволі, лихо засівало її, тож 1 грудня сама історія дає нам шанс, можливо, останній, стати справжніми громадянами, творцями своєї держави, будівниками "власної хати", де панують "своя правда, і сила, і воля”.

90,32% учасників референдуму відповіли: "Так, підтверджую".