Рятувальники б'ють на сполох: пожежі у приватному секторі забирають життя дітей!

Дата: 22.11.2021 11:28

Пожежі у житловому секторі продовжують забирати життя людей. Найстрашніше, що жертвами безпощадного вогню стають діти.

Так, виїзд на ліквідацію пожежі 17 листопада у Хмельницькій області для рятувальників був особливо трагічним. Попри те, що займання житлового будинку в селі Медисівка, Теофіпольської ТГ, Хмельницького району, загасили господарі оселі ще до прибуття пожежно-рятувального підрозділу, пожежа все ж забрала найцінніше — життя чотирьох дітей віком до шести років!

Вже 18 листопада у селі Мар’янівка, Вінницькій області, унаслідок отруєння продуктами горіння загинуло знов четверо дітей та двоє дорослих!

Шановні батьки! З метою недопущення трагічних наслідків та травмування неповнолітніх, рятувальники закликають вас не залишати малолітніх дітей без нагляду та змалечку навчати їх основам безпеки!

Візьміть до уваги такі рекомендації:

• не забувайте, що найкращим способом навчання дітей є власний позитивний приклад;
  • встановіть із дитиною довірливі стосунки, щоб вона розповідала вам про свої наміри та дослухалася до ваших рекомендацій та застережень;
  • поясніть малечі, що таке легкозаймисті, колючі, ріжучі, вибухонебезпечні і вогнепальні предмети, яку небезпеку вони несуть;
  • розкажіть дитині про можливі "вуличні" загрози та небезпеки, застерігайте її від самостійного відвідування потенційно небезпечних місць (водойм, кар’єрів, поблизу залізниці тощо);
  • поясніть чаду про небезпеку використання піротехнічних засобів;
  • окресліть дитині коло людей, до яких вона може в разі потреби звернутися за допомогою;
  • не залишайте малолітніх дітей самих вдома;
  • дотримуйтеся правил безпечної життєдіяльності, щоб зберегти власне життя та здоров’я, а також вашої дитини.

Крім того, в осінньо-зимовий період дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:

• слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі, тощо;
  • не паліть у ліжку;
  • уникайте перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
  • при використанні пічного опалення дотримуйтеся заходів безпеки і слідкуйте за справністю печі.

Пам’ятайте, саме від вас залежить безпека та добробут вашої дитини!

Дністровський РВ ГУДСНС України у Чернівецькій області