Що страшніше: наслідки після COVID-19 чи побічні ефекти від вакцини?

Дата: 07.10.2021 19:26

Понад 56 тисяч українців померли від COVID-19, тисячі отримали важкі ускладнення, загострення хронічних легеневих, аутоімунних, серцево-судинних захворювань та появу нових, а ще тисячі потерпають від так званого «довгого ковіду» – частого головного болю, кашлю, безсоння, слабкості, запаморочень та хронічної втоми. Про це інформує Міністерство охорони здоров’я України.

Наразі єдиним способом захистити себе від важкої хвороби та смерті є вакцинація.

Втім близько чверті українців не поспішають щепитися від COVID-19, тому що бояться можливих побічних реакцій на вакцини.

Та чи справді ризик отримати важку реакцію на вакцини переважує ризики від самої хвороби?

Що ми обираємо, коли відмовляємось від вакцинації від COVID-19 і очікуємо, що COVID-19 пройде легко?

Які наші шанси?

Шукайте відповіді на ці питання в колонці лікаря-анестезіолога Сергія Дуброва, який очолює Асоціацію анестезіологів України та завідує кафедрою анестезіології Національного медичного університету ім. Богомольця, на УП.Життя – https://bit.ly/covid_vs_vaccine.