Допомога в зв’язку з вагітністю та пологами

Дата: 06.10.2021 12:06

Фото без описуНа допомогу мають право вагітні жінки (в тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, а саме:

• жінки з числа військовослужбовців Збройних сил, СБУ, Служби зовнішньої розвідки;
  • жінки, звільнені в зв’язку з ліквідацією підприємства;
  • жінки, зареєстровані в державній службі зайнятості як безробітні;
  • непрацюючі жінки;
  • аспірантки, докторантки, клінічні ординатори, студентки вищих навчальних закладів І-ІV рівня акредитації та професійно-технічних закладів;
  • жінки, зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності, що не сплачують страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Підставою для призначення допомоги в зв’язку з вагітністю та пологами є видана лікувально-профілактичним закладом довідка встановленого зразка.

ТЕРМІН ПРИЗНАЧЕННЯ: допомога в зв’язку з вагітністю та пологами призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше шести місяців із дня закінчення відпустки в зв’язку з вагітністю та пологами, і виплачується жінкам за весь період відпустки, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей – 70) календарних днів після пологів.

Жінкам, віднесеним до 1-3-ї категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога по вагітності та пологах виплачується за 180 календарних днів зазначеної відпустки (90 – до пологів та 90 – після пологів). Зазначена допомога обчислюється сумарно та надається жінкам у повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

Розмір допомоги:

Жінкам, звільненим з роботи в зв’язку з ліквідацією підприємства, установи, організації 100% середньомісячного доходу;
Жінкам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю;
Аспіранткам, докторанткам, клінічним ординаторам,  студенткам За вибором: розмір стипендії або розмір допомоги в зв’язку з вагітністю та пологами, але не менше 25% прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Непрацюючим жінкам та жінкам, зареєстрованим як суб’єкти підприємницької діяльності 25% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

25% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб

з 01.01.2021 – 567,50 грн.,

з 01.07.2021 – 594,75 грн.,

з 01.12.2021 – 620,25 грн.

Документи:

• заява про надання допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
  • листок непрацездатності – видається жіночою консультацією, в якій вагітна стоїть на обліку;
  • довідка з місця навчання, служби про те, що жінка навчається, служить;
  • довідка ліквідаційної комісії про те, що жінка звільнена з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації;
  • довідка служби зайнятості про те, що жінка зареєстрована як безробітна;
  • довідка ДФС про те, що жінка, яка є фізичною особою – підприємцем, не бере участь на добровільних засадах у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.