Інсулін за програмою «Доступні ліки»: як працюватимуть ендокринологи

Дата: 28.09.2021 09:12

Фото без описуНаціональна служба здоров’я України почне адмініструвати програму забезпечення інсулінами з 1 жовтня.  Це дозволить хворим на діабет користуватися тими перевагами, які надає єдиний платник НСЗУ, як це зараз відбувається з програмою «Доступні ліки».

Пацієнти, які потребують інсуліну, зможуть обирати будь-яку аптеку, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації інсулінів. Та отримувати інсулін за електронним рецептом у найближчій зручній для себе аптеці.

Відповідно, алгоритм дій лікаря та маршрут пацієнта до безоплатного інсуліну дещо зміниться.

Так, ендокринологи мають обов'язково вести медичні записи щодо плану лікування пацієнтів з цукровим та не цукровим діабетом, та реєструвати їх в електронній системі охорони здоров’я. Коректне внесення даних - надзвичайно важливо, адже на їхній підставі будуть виписуватися електронні рецепти і пацієнт отримуватиме потрібні йому препарати.