Обрання, повноваження і безпека: круглий стіл «Староста: виклики та перспективи»
Утворення старостинських округів та робота і повноваження старости обговорювалися під час круглого столу “Староста: виклики та перспективи”, організованого “Всеукраїнським об’єднання старост”.
Питання балансу повноважень сільських старост і голів громад залишається невирішеним, зазначив виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад Іван Слободяник:
“Якщо раніше сільський голова - староста разом з сільрадою мали різні можливості, а відповідно і повноваження, то голова села мав хоча б психологічні інструменти впливу на мешканців. Зараз цей баланс зміщений, але його треба шукати: тому що і вирізання лісопосадок, і несплата податків, і безпека на селі та багато чого іншого лягає, крім голови громади, ще й на плечі старости. ”.
Зі свого боку Міністерство громад і територій розробило цілий розділ для допомоги старостам і постійно тримає зв’язок з представниками місцевого самоврядування, - повідомив Сергій Шаршов, директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій
“В Україні біля 7 тис старост. Інституція старост - нова, потребує внесення змін до підзаконних актів. Мінрозвитку громад вивчає успішний досвід і є відкритим для органів місцевого самоврядування. В допомогу старостам на сайті є цілий розділ, де можна знайти відповіді на всі питання”.
Представники Парламенту теж готові долучитися до комунікації і роз’яснення того, що дасть нове законодавство старостам і громадам, - заявляє народний депутат Віталій Безгін:
“Та законодавча модель модель, яка є, вона - збалансована. Розумію, що не всі люблять читати законодавство, розумію, що на місцях є люди, які можуть дурити громадян. Але такі зустрічі - це можливість поговорити, відверто зафіксувати де, є, на ваш погляд прогалини в законодавстві. А з нашого боку відповідати максимально відверто”.
Такий круглий стіл - лише один з цілої низки заходів для підтримки інституту старост в Україні, - наголосив Іван Слободяник.
“Йдеться про співпрацю і про те, щоб старости використовували ті можливості, які пропонує Всеукраїнська асоціація громад. Також плануємо найближчим часом створити підрозділ в Асоціації, який опікуватиметься старостами, адже фокусом ВАГ залишаються сільські, селищні та міські з сільським населенням громади
Всеукраїнська асоціація громад