Відкриття ринку землі: що можуть робити зі своїми ділянками буковинці

Дата: 16.08.2021 20:13

Фото без описуПісля відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення, власники земельних ділянок можуть використовувати їх наступним чином:

• Здавати в оренду – і отримувати постійний дохід, який, за прогнозами експертів, надалі тільки зростатиме.
  • Бути фермером – користуватися своєю або орендованою землею та розвивати власну справу. Брати участь у державних програмах підтримки та отримувати компенсацію, відшкодування відсотків по кредитах чи покриття дорадчих послуг.
  • Використати ділянку як заставу. Тобто, за необхідності, використати землю як заставне майно та отримати кошти на розвиток свого господарства або на особисті цілі.
  • Подарувати або віддати у спадок. Новий власник матиме на неї повні права господаря.
  • Продати – за необхідності, можна продати свою земельну ділянку іншому громадянину України, а з 1 січня 2024 року і українській компанії.

Як інформує Управління агропромислового розвитку Чернівецької обласної державної адміністрації, експерти не радять поспішати із продажем ділянки. Із часом ринкові ціни зростуть. Відповідно, збільшиться і середня орендна плата, тож здавати в оренду ділянки буде вигідніше.

Чернівецька ОДА