Лівинецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

На потреби армії впродовж першого півріччя 2021 року буковинці відрахували 141,4 млн грн. військового податку

Дата: 07.07.2021 15:32
Кількість переглядів: 231

Фото без описуУ Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомили, що у січні - червні 2021 року буковинці зі своїх легальних доходів до державного бюджету перерахували 141,4 млн грн. При незмінній ставці податку - це на 31,6 млн грн більше ніж за аналогічний період 2021 року.

Всього, з початку запровадження військового податку ( з 3 серпня 2014 року) буковинці сплатили на реформування Збройних Сил України сплатили понад 1,2 мільярди гривень (1164,9  млн. грн.). У 2014 році - 29,6 млн. грн., у 2015 році ця сума складала 88,3 млн грн, у 2016 році - 106,2 млн грн, у 2017 році – 148,6 млн грн, у 2018 році – 189,2 млн грн, 2019 рік  - 222,7 млн грн 2020 рік -238,9 млн грн. Січень-червень 2021 року 141,4 млн грн.

Платникам єдиного податку І групи – не забудьте сплатити ЄСВ за червень до 20 липня

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області наголошують, сплатити єдиний соціальний внесок за червень цього року необхідно до 20 липня 2021 р.

До відома: нормами Закону України від 04 грудня 2020 року № 1072-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" передбачалися пільги для платників податків, зокрема для підприємців платників єдиного податку І групи.

Зокрема, платники єдиного податку І групи тимчасово звільнялися від сплати єдиного податку, а також від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску з грудня 2020 року по травень 2021 року включно.

При цьому вказаний період включається до страхового стажу підприємця, та вважається, що страхові суми були сплачені у розмірі мінімального страхового внеску.

Однак, з 01 червня 2021 року для платників єдиного податку І групи відновлено обов’язок сплати єдиного податку та єдиного внеску за червень 2021 року. 

Запитання від платника: Як оподатковується дохід фізичної особи при продажу нерухомого майна?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що  фізична особа, яка укладає договір купівлі-продажу нерухомості з іншою особою, самостійно сплачує податок на доходи фізичних осіб до бюджету за місцем нотаріального посвідчення договору (за місцем розташування робочого місця приватного нотаріуса  або державної нотаріальної контори) до нотаріального посвідчення через банківські установи.

Зокрема, платник податку – фізична особа, яка відповідно до розділу ІV ПКУ зобов’язана сплатити податок, але звільнена від подання декларації (при нотаріальному посвідченні договорів та/або при видачі свідоцтв про право на спадщину, тощо) сплачує:

податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню з кодом платежу 11010501;

військовий збір з кодом платежу 11011000.

Нагадаємо, що згідно з пунктом 172.5 статті 172 Податкового кодексу України сума податку на доходи фізичних осіб визначається та самостійно сплачується через банківські установи:

а) особою, яка продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, – до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни;

б) особою, у власності якої перебував об’єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно. Фізична особа зобов’язана відобразити дохід від такого відчуження у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Відповідно до підпункту 168.4.8 пункту 168.4 статті 168 ПКУ відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного бюджету несе фізична особа у випадках, визначених розділом ІV «Податок на доходи фізичних осіб» ПКУ

Під час проведення операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності електронної довідки про оціночну вартість такого об'єкта нерухомості або звіту про оцінку та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору і вносить до Єдиної бази інформацію про ціну договору купівлі-продажу. Нотаріус щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про посвідчені ним протягом звітного кварталу договори купівлі-продажу (міни) між фізичними особами, включаючи інформацію про ціну таких договорів та розмір сплаченого податку у розрізі кожного договору (пункт 172.4 статті 172 ПКУ).

Довідково: згідно з п. 172.2 ст. 172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості (крім операцій з відчуження житлової нерухомості банками в порядку звернення стягнення за договорами іпотеки, що забезпечують кредит, наданий в іноземній валюті), зазначених у п. 172.1 ст. 172 ПКУ, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в п. 172.1 ст. 172 ПКУ, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ (5 відсотків).

Водночас, відповідно до п. 172.1 ст. 172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи об'єкт незавершеного будівництва таких об'єктів, земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Податкова звітність поштою  - як правильно надіслати

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що згідно з п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок, звіт подається за вибором платника податків, в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі.

Платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації в електронній формі, а податкова звітність з податку на додану вартість подається в електронній формі всіма платниками цього податку. У разі припинення договору про визнання електронних документів з підстав, визначених законом, платник податків до складення нового договору має право подавати податкову звітність на паперових носіях або надіслати поштою.     

Звертаємо увагу платників податків, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити поштове відправлення на адресу відповідного податкового органу не пізніше ніж за 5-ть днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного  у ст. 49 ПКУ.

Згідно з п.п.2 п.42 Правил надання послуг поштового зв’язку затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009  №270, на поштовому відправленні зазначається поштова адреса в такій послідовності: найменування вулиці (проспекту, бульвару, провулку), номер будинку, квартири; найменування населеного пункту, району, області; поштовий індекс;  країна призначення.

Найменування відправника та адресата, їх поштові адреси на поштовому відправленні, бланку супровідної адреси, бланку поштового переказу пишуться розбірливо чорнилом чи кульковою ручкою (крім червоного, жовтого та зеленого кольорів) або друкуються.

Внутрішні поштові відправлення з позначкою «Звіт» (листи та бандеролі з оголошеною цінністю, посилки) подаються для пересилання лише з описом вкладення. При цьому бланк опису заповнюється відправником у 2-х примірниках.

Працівник поштового зв’язку має перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, а другий видається відправникові.   

Головне управління ДПС у Чернівецькій області   

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь