Лівинецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Найважливіший акцент Стратегії зі створення безбар’єрного простору - це зміна філософії соціального захисту «від надання пільг до створення можливостей», – Марина Лазебна

Дата: 29.06.2021 10:47
Кількість переглядів: 425

Фото без опису«Найважливіший акцент Стратегії зі створення безбар’єрного простору - це зміна філософії соціального захисту «від надання пільг до створення можливостей», – зазначила Міністр соціальної політики Марина Лазебна на засіданні Ради безбар`єрності щодо обговорення проекту Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

Перше засіданні Ради безбар’єрності пройшло за участі дружини Президента України Олена Зеленської під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Рада безбар’єрності створено за ініціативи Дружини Президента України Олена Зеленської для моніторингу та контролю стану виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.

За словами Марини Лазебної, фактично кожен напрям роботи Мінсоцполітики так чи інакше пов’язаний з подоланням бар’єрів для тих соціальних груп, якими опікується міністерство.

До розробки проекту Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору долучилися понад 30 громадських об’єднань у співпраці з якими було напрацьовано 62 пропозиції.

У своєму виступі Міністр зупинилася на трьох важливих напрямах роботи, за якими вже є конкретні результати і які довели свою затребуваність та актуальність.

Перший напрям – це цифрова безбар`єрна комунікація.

Головне завдання – створити Єдину інформаційну систему соціальної сфери щодо призначення, нарахування та отримання соціальної підтримки. Це надасть можливість кожній людині уникнути черг, збору купи довідок та отримати соціальний захист через «єдине вікно» з будь-якого куточка України. А держава бачитиме в одному місці всі вразливі соціальні групи та їх потреби. А також маштабувати успішний досвід ”Почуй мене” в закладах соціальної інфраструктури.

Другий напрям – це громада-діти-соцзахист.

”Кожна дитина має виховуватись у родині або в умовах, максимально наближених до сімейних, маємо усунути всі перешкоди на шляху до цього”,- зазначила Міністр.

Центральна роль у системі захисту дітей в умовах децентралізації належить громаді. Для розвитку системи надання соціальних послуг у громадах передбачено субвенції з державного бюджету та фінансування пілотних проектів.

Також важливе завдання –запуск системи раннього втручання у співпраці з МОН та МОЗ.

Третій напрям – заходи щодо комплексної допомоги у працевлаштуванні людей з інвалідністю.

Марина Лазебна поінформувала про запуск проекту ”Працюй вільно” та анонсувала плани на майбутнє.
Міністерством вивчається можливість запровадження нових стимулів для працевлаштування людей з інвалідністю, серед них:

• оплачувані контракти з роботодавцями на навчання та стажування людей з інвалідністю на робочому місці,

• компенсація роботодавцю протягом двох років з моменту працевлаштування зарплати, податків та соціальних внесків, сплачених за працюючу людину з інвалідністю, у розмірі 50-100% фактичних витрат у залежності від ступеню інвалідності працівника,

• кооперація з сайтами пошуку роботи та рекрутинговими агенціями з метою консолідації вакансій для людей з інвалідністю і резюме. Розглядається можливість фіксованої виплати таким порталам за кожного працевлаштованого,

• розвиток програми надомної праці людей з інвалідністю в інтересах бюджетних закладів,

• впровадження інституційної підтримки громадських об`єднань осіб з інвалідністю за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

Спільна робота над розбудовою суспільства без бар’єрів, де вітається різноманіття, інклюзія є нормою, а доступ до можливостей є у кожного, навіть у тих, хто думає, що не відчуває бар’єрів, - наголосила Міністр.

Фото без опису

Міністерство соціальної політики України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь