Лівинецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

22 червня 2021 року граничний строк

Дата: 19.06.2021 20:31
Кількість переглядів: 263

Фото без описуСплати ЄСВ роботодавцями за найманих працівників за травень 2021 року, крім гірничих підприємств (абзац перший частини восьмої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне  страхування», п. 6 розд. IV.

Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449)

           Подання: 

податкової  декларації  з  податку  на  додану  вартість  за  травень  2021 року (п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 та п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України);

податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за травень 2021 року у разі не подання податкової декларації на 2021 рік (п. 286.3 ст. 286 Податкового кодексу України);

податкової декларації з рентної плати за травень 2021 року з розрахунком: рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;  рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини; рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами; рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України (п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 та п. 257.1 ст. 257 Податкового кодексу України);

декларації акцизного  податку  за   травень  2021  року  (п.п.  49.18.1     п. 49.18 ст. 49 та п. 223.2 ст. 223 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)

*Увага! Суми податку з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання із сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, діючих відповідно до норм Кодексу, виробниками тютюнових виробів сплачуються до бюджету протягом п’ятнадцяти робочих днів після отримання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання податкової декларації (п.п. 222.1.2 п. 222.1 ст. 222 Кодексу)

 

  • Відчуження нерухомого майна разом із стаціонарним джерелом забруднення


Головне управління ДПС у Чернівецькій області доводить до відома платників екологічного податку порядок дій при відчуженні нерухомого майна разом із стаціонарним джерелом забруднення в середині звітного періоду (року).

Податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п. 46.5 ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та чинному на час її подання.

Норми визначені п. 48.1 ст. 48 ПКУ.

Форма Податкової декларації екологічного податку (далі – Декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715 із змінами та доповненнями. Невід’ємною частиною Податкової декларації є 6 (шість) типів додатків: додатки 1 – 6.

Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування – викиди в атмосферне повітря, скиди у водні об’єкти та інші.

Пунктом 63.3 ст. 63 ПКУ встановлено, що платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням (далі – об’єкти оподаткування), контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком обліку платників податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (далі – Порядок № 1588).

Повідомлення про об’єкти оподаткування або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі – повідомлення за ф. № 20-ОПП) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків (п. 8.4 Порядку № 1588).

Пунктом 250.9 ст. 250 ПКУ передбачено, що якщо платник екологічного податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації відповідно до ст. 250 ПКУ.

Отже, у разі передачі в оренду або відчуження нерухомого майна разом із стаціонарним джерелом забруднення в середині звітного періоду поточного року, платник складає та подає повідомлення за ф. № 20-ОПП та відповідно до п. 250.9 ст. 250 ПКУ повідомляє контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення заяву про виникнення (відчуження) у нього об’єкта оподаткування екологічним податком.

При цьому декларування податкових зобов’язань з екологічного податку здійснюється платниками за фактичний період перебування у користуванні об’єктів оподаткування, визначений у повідомленні за ф. № 20-ОПП, у відповідному звітному (податковому) періоді.

  • Понад 116 млн гривень податкових зобов’язань відстояли у судах юристи податкової служби Буковини

За інформацією фахівців управління супроводження судових справ Головного управління ДПС у Чернівецькій області, за січень – травень 2021 року у судах різних інстанцій за участі представників державної податкової служби розглянуто 253 справи на суму 140,9 млн гривень позовних вимог.

Із них на користь держави судами вирішено 141 справу на суму 116,1 млн гривень податкових зобов’язань. Позицію платників підтримано на  суму 24,9 млн гривень. Юристи супроводжували справи щодо визнання недійсними податкових повідомлень - рішень, позови щодо стягнення податкового боргу, визнання боржника банкрутом, тощо.

Нагадаємо, що податкове законодавство дає можливість платникам врегулювати спори ще до звернення в суд. Статтею 56 Податкового кодексу України передбачено механізм оскарження рішень органів ДПС.

Так Державною податковою службою України у січні – травні 2021 року  було розглянуто 12 скарг платників податків на 21 повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Чернівецькій області на суму 2322,4 тис гривень. Без змін залишено 17 податкових повідомлень-рішень на суму 2313 тис гривень, скасовано 4 податкових повідомлень-рішень на суму 9,4 тис гривень.

Крім того платники подавали скарги на вимоги про сплату боргу з єдиного соціального внеску та  нарахованої пені на загальну суму160 тис гривень, всі вимоги про сплату боргу Державною податковою службою України залишено без змін.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь