Із початку карантину 455 буковинців зареєструвалися у службі зайнятості через «Дію»

Дата: 29.03.2021 19:34

Фото без описуІз початку дії карантинних обмежень 455 мешканців Чернівецької області скористалися електронною послугою з реєстрації та оформлення виплат допомоги із безробіття на онлайн-порталі державних послуг «Дія». Про це ідеться у повідомленні обласного центру зайнятості.

– Сьогодні подати документи до центру зайнятості можна особисто у філіях  або через портал державних послуг «Дія» із використанням електронного підпису. На період карантину допомога з безробіття призначається з першого дня реєстрації, – зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

На час карантину підвищено мінімальний розмір допомоги із  безробіття з 650 до 1000 гривень. Таку допомогу безробітні зможуть отримати  ще впродовж місяця після завершення карантину.

Станом на 29 березня 2021 року в службі зайнятості перебуває на обліку 8578 безробітних, отримують допомогу із безробіття 7605 осіб, що в 1,3 рази більше, ніж за аналогічний період 2020 року. Середній розмір виплат в Чернівецькій області у лютому 2021 року становив 3107 грн, у 2020 році – 3161 грн.

Довідково.

Щоб зареєструватися на онлайн-порталі державних послуг «Дія» необхідно:

• авторизуватись у кабінеті користувача на порталі «Дія» (https://diia.gov.ua/) за допомогою електронного підпису, електронної системи ідентифікації Bank ID чи Mobile ID;
  • заповнити онлайн-анкету, завантажити документи, які необхідні для реєстрації у службі зайнятості (паспорт, документи про освіту, трудова книжка тощо);
  • підписати заяви за допомогою електронного підпису,
  • отримати підтвердження на електронну пошту або на телефон про надання статусу безробітного та виплати допомоги із безробіття або сповіщення про необхідність доопрацювання  або відмову.

Чернівецька обласна державна адміністрація