Призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям

Дата: 26.02.2021 14:54

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям − щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім’ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Про соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям у 2021 році розповідає фахівчиня Миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Вікторія Царьова.

Статтею 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» (далі – Закон) встановлено, що право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім’ї, які постійно проживають на території України.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» у 2021 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб – 35 відсотків, для дітей:– 130 відсотків; для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю – 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Отже, рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2021 році становитимуть:

1. для працездатних осіб (35 %) – з січня (794,50 грн.), з липня (832,65 грн.), з грудня (868,35 грн.);

2. для осіб, які втратили працездатність (100%) – з січня (1769,00 грн.), з липня (1854,00 грн.), з грудня (1934,00 грн.);

3. 130% для дітей віком:

• до 6 років – з січня (2497,30 грн.), з липня (2616,90 грн.), з грудня (2730,00 грн.);
  • від 6 до 18 років – з січня (3113,50 грн.), з липня (3263,00 грн.), з грудня (3403,40 грн.);
  • від 18 до 23 років (за умови навчання) – з січня (2951,00 грн.), з липня (3092,70 грн.), з грудня (3225,30 грн.).

Важливо! Строк виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, яким вона була призначена раніше, продовжується без подання необхідних документів на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та необхідних документів, поданих після закінчення терміну дії зазначених заходів (пункт 12 статті 15 Закону).

Міністерство юстиції України