Чи може Чернівецька область потрапити до «червоної» зони: відповідь експерта

Дата: 17.02.2021 17:54

Фото без описуЧерез зростання кількості нових хворих на коронавірус у Чернівецькій області можуть посилити карантинні заходи. Але до якої саме "карантинної" зони потрапить Буковина, залежить від самих людей.

Про це у коментарі кореспондентці molbuk.ua повідомила керівниця Чернівецького обласного лабораторного центру Наталія Гопко.

"З проєкту постанови Кабміну ми вже знали, що буде продовжено карантин до 30 квітня, і що Україна повернеться до адаптивного карантину. Щоби говорити щось про "зонування", потрібно бачити саму постанову. Наразі очікуємо документів", - сказала Гопко.

Фахівці відзначають значне зростання кількості хворих у Чернівецькій області.

"Упродовж останніх днів реєструємо зростання кількості випадків коронавірусу. І найбільше захворюваність зростає у Чернівцях. Щільність спілкування, користування громадським транспортом, збільшення кількості місць, де є більше, ніж 5 осіб, призводять до зростання кількості хворих. Тому людям не потрібно забувати про носіння маски, дотримування дистанції та гігієнічно-санітарні норми. Це правила, яких ми дотримуємося вже майже рік", - продовжила Наталія Гопко.

У Чернівецькому лабораторному центрі наголошують, що люди повинні залишатися вдома за перших ознак недуги.

"Зараз збільшується кількість хворих через сезонну захворюваність. Циркулюють риновіруси, аденовіруси, парагрип. Тому люди повинні залишатися вдома за перших симптомів хвороби", - сказала Наталя Гопко.

Нагадаємо, що Україна повертається до моделі адаптивного карантину.

Джерело: Молодий буковинець