Кібербезпека – одна з складових безпеки сучасної людини.
Формування вмінь і навичок безпечної поведінки учасників освітнього процесу у віртуальному світі – одне з провідних завдань закладу освіти.
Терори́зм — у широкому сенсі використання або загроза застосування насильства для досягнення політичної, релігійної або ідеологічної мети.
Кібератаки, фішинг, шахрайство. Явища, які переросли в масові загрози для суспільства й держави. Невидимий аспект сучасних протистоянь. Ми не можемо його побачити, почути чи торкнутися до нього. Але він ставить під загрозу кожного і кожну з нас. Як захистити свої дані в інтернеті? Чому не варто виставляти родинні фото до мереж? Як вберегти від таких загроз дітей?
В першу чергу, варто уникати будь-які російські ресурси або ті, що адмініструються з території РФ. Потенційно всі вони можуть збирати дані користувачів, а відтак — надавати їх ворожим спецслужбам. Крім цього це додатковий ризик фінансової та репутаційної шкоди, якщо дані опиняться в руках зловмисників.
Також важливо дотримуватися правил використання унікальних паролів, які не пов’язані з особистістю користувача — датою народження, адресою, ім’ям домашньої тварини тощо.
Краще за все генерувати унікальний пароль для кожного окремого сервісу. Це можна зробити за допомогою менеджерів паролів як Password Manager від Google та інших.
З метою превентивності та застереження наших дітей, педагогів, батьків 13 травня у закладах загальної середньої освіти нашої громади проведено зустріч з начальником сектору Ювенальної превенції ВВГ Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області майором поліції Олександром РУСНАКОМ на тему «Не пали автівку ЗСУ! «Здай» ворога в СБУ!» та ознайомлення з Чатботом «Спали» ФС Бешника: повідомляй про спроби вербування»
@Ювенальна поліція в Чернівецькій області