Головне управління ДПС у Чернівецькій області повідомляє
Головне управління ДПС у Чернівецькій області, у зв’язку із прийняттям Закону України від ЗО листопада 2021 року №1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», повідомляє наступне.
Відповідно до п. 64 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - Кодекс, ПКУ) першим роком, за який визначається мінімальне податкове зобов’язання, є 2022 рік.
- Загальний розмір МПЗ для фізосіб, які не зареєстровані ФОН а ми, визначають органи контролю за їх податковою адресою (пп. 170.14.3 ПК).
- МПЗ обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме- майно. Державного земельного кадастру та/або на підставі оригіналів чи належним чином засвідчених копій відповідних документів
- платника податків, зокрема документів, що підтверджують право власності/користування (пп. 170.14.3 ПКУ).
- Запроваджено нову ППР Форми "МПЗФ” - для платників податків - фізичних осіб, - власників, орендарів, користувачів на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, офіційно не зареєстрованих та не переданих такими особами в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування на підставі договорів, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства (додаток 31).
УВАГА!!! ЗВІРКА!!!
Ті, хто отримав ППР від податкових органів, має сплатити визначену суму МПЗ протягом 60 днів із дня вручення.
Хто не згоден із розрахунком МПЗ має право звернутися до податкового органу для проведення звірки даних протягом ЗО днів з дня вручення ППР.
Проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку, НАДАЙТЕ підтверджуюючі документи щодо зміни (продажу, дарування, передачі в оренду, документи що підтверджуюють набуття права власності тощо) права власності, зокрема щодо: "
- земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;
- суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;
- суми сплачених податків, зборів, платежів.
-
За результатами звірки сума ППР буде переглянута (скасовано або винесене нове ППР з вірними показниками)!
Сплата:
Зарахування місцевих податків та зборів до відповідних місцевих бюджетів здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України, (п. 10.5. ст. 10 ПКУ).
Звертаємо увагу, що надходження від МПЗ - це доходи територіальних громад!
Сума нарахованого податкового зобов'язання підлягає сплаті протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення на бюджетний/єдиний рахунок отримувача (окремо по кожному коду ТТГ за місцезнаходженням земельної ділянки).
До того ж динаміка сплати податків, що зараховуються до місцевих бюджетів, значною мірою залежить від активної позиції лідерів громад, які повинні заохочувати всіх суб’єктів господарювання та громадян виконувати свої податкові зобов’язання.
Легальна підприємницька діяльність, сплата податків і зборів згідно з чинним законодавством, впорядкування земельних відносин з усіма землекористувачами та власниками земельних угідь і пильний контроль за податковою дисципліною тих, хто використовує землю задля комерційного зиску - передумови бюджетного успіху громад.
Додатки: ЗУ_1914 МПЗ (для інформування громадян)