Реалізація пального: податківці оштрафували порушників на 426 тисяч гривень
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що впродовж січня – травня 2023 року для упередження та виявлення порушень у сфері обігу пального проведено 23 фактичні перевірки.
За результатами розгляду матеріалів фактичних перевірок до суб’єктів господарювання застосовано штрафні (фінансові) санкції на загальну суму майже 426,0 тис грн.
Серед виявлених порушень – зберігання та роздрібна торгівля пальним без ліцензій та продаж пального з порушенням обліку товарних запасів.
Податківці звертають увагу, що у разі виявлення порушень законодавства при здійсненні реалізації пального буковинці можуть через чат-бот «StopViolationBot» в месенджері Telegram повідомляти про такі факти.
Для всебічного та якісного розгляду таких звернень просимо за можливості зазначати: адресу господарського об’єкту, назву суб’єкта господарювання (мережі АЗС), з наданням (за наявності) підтверджуючого документу (чеку РРО) або будь яку іншу інформацію, яка може бути використана при проведенні контрольно-перевірочних заходів.
Акцизний податок з роздрібного продажу товарів поповнив місцеві бюджети на 45,0 млн грн
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що впродовж січня – травня 2023 до місцевих бюджетів територіальних громад надійшло акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на загальну суму понад 45,0 млн грн. Це на 1,8 млн грн більше ніж за відповідний період минулого року.
За словами податківців платники податків мають проводити всі суми продажу підакцизних товарів через РРО (ПРРО). Тому, якщо фіскальний чек не видають - слід вимагати. Вимагаючи розрахунковий документ у продавця покупці таких товарів контролюють сплату суб’єктами господарювання акцизного податку, та й гарантією легальності товару, підтвердженням того, що суб’єкт господарювання працює в правовому полі.
Також, буковинці можуть скаржитися податківцям через Чат-бот ДПС «StopViolationBot» в месенджері Telegram для ініціювання фактичних перевірок щодо порушень при застосуванні РРО(ПРРО).
Вся інформація, яка надходить через чат-бот, досліджується та перевіряється працівниками податкових органів, а у випадку підтвердження наданої інформації вживаються відповідні заходи реагування, в тому числі податкові перевірки.
При припиненні підприємницької діяльності рахунки, пов’язані зі здійсненням підприємництва, підлягають закриттю
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують підприємцям, які прийняли рішення про припинення підприємницької діяльності, що рахунки які відкривалися для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємництва, підлягають закриттю.
Відповідно до статті 69 ПКУ, банки та інші фінансові установи зобов’язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків – юридичної особи (резидента і нерезидента), у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, чи самозайнятої фізичної особи до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків, у день відкриття/закриття рахунка.
Порядок відкриття та закриття рахунків фізичним особам – користувачам (клієнтам банку) банками та небанківськими надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків (далі – надавач платіжних послуг) та особливості здійснення платіжних операцій за окремими рахунками користувачів регулюється Інструкцією про порядок відкриття та закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 № 162.
Фізична особа відкриває окремі рахунки для здійснення підприємницької та для власних потреб (пункт 10 розділу І Інструкції № 162).
При цьому, забороняється використовувати поточні, платіжні рахунки фізичних осіб, що відкриваються для власних потреб, для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності. За поточними, платіжними рахунками в національній валюті фізичних осіб – резидентів здійснюються платіжні операції відповідно до умов договору та вимог законодавства України, які не пов’язані зі здійсненням підприємницької діяльності(пункт 24 розділу І Інструкції № 162).
Особа, яка відкриває рахунок фізичній особі, зобов’язана письмово повідомити надавача платіжних послуг про наявність або відсутність у власника рахунку статусу підприємця (пункт 28 розділу І Інструкції № 162).
Рахунки, які були відкриті для власних потреб, обов’язковому закриттю не підлягають.