Головною умовою використання пестицидів та агрохімікатів має бути їх безпечність
Згідно п.6.3.4. ДСП 8.8.1.2.001-98 зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігацїї дощуванням - 300 м.
Відповідно до п.6.11 ДСП 8.8.1.2.001-98 застосування пестицидів у містах і інших населених пунктах з метою захисту зелених насаджень допускається лише у випадках, коли лісогосподарські, біологічні, фізико-механічні та карантинні заходи не дають належного ефекту. Забороняється застосування пестицидів для захисту зелених насаджень на територіях лікувально-профілактичних і дитячих установ, спортивних майданчиків, підприємств харчової промисловості, а також у середині густонаселених житлових кварталів. Також, забороняється обробка парків і зелених насаджень в населених пунктах і в радіусі 1000 м навколо них стійкими та високотоксичними пестицидами, а також препаратами, що мають неприємний запах і здатні змінювати колір оточуючих предметів.
Для обробки індивідуальних садів і городів в межах населеного пункту рекомендується використовувати ранцевий обприскувач та застосовувати ті пестициди, які дозволені для роздрібного продажу населенню «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» і Доповненнями до нього. Застосування пестицидів для захисту зелених насаджень дозволяється тільки з 22 до 7 годин ранку. Перед проведенням обробок об'єктів, розташованих в межі або поблизу населених пунктів, необхідно встановити попереджувальні знаки та оповістити людей про майбутні роботи та строки, протягом яких забороняється перебування людей в обробленій зоні. )
В умовах густонаселених пунктів дотримання санітарних розривів при застосуванні пестицидів штанговим та вентиляторним методом є неможливим.