Не паліть суху траву! Бережіть природу!

Дата: 12.10.2022 20:28

Фото без описуПожежі на відкритій території завдають великої шкоди не тільки довкіллю. Загоряння, спричинені спалюванням сухої трави, небезпечні тим, що за короткий проміжок час набирають великих розмірів.

На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів. Проте найбільшу небезпеку несе пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості. Як правило, територія таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується у 2-3 рази. Гасіння таких пожеж пов’язано з подоланням великих труднощів, затратою значних матеріальних засобів і людських ресурсів.

Рятувальники застерігають буковинців суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, бути вкрай обережними у поводженні з відкритим вогнем, не розпалювати багаття біля будинків та садиб та не спалювати суху траву, а також не залишати без нагляду розпалене багаття. Дбайте про власну безпеку і безпеку довкілля!

Дністровський РВ Головного управління ДСНС України у Чернівецькій області