Платники Буковини за три квартали 2022 року на потреби українського війська сплатили понад 260 млн грн
За 9 місяців цього року платники податків Чернівецької області спрямували до державного бюджету 260,4 млн грн військового збору. Надходження платежу перевищили сплату січня-вересня минулого року на 54,1 млн гривень. Так, лише у вересні наші краяни сплатили 33,4 млн грн цього збору.
Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак.
«Такі показники надходження військового збору – результат відповідальної позиції працедавців нашого краю. Адже навіть у час війни вони, гідно оплачуючи роботу своїх працівників, своєчасно перераховують податкові платежі. Тож держбюджет стабільно отримує кошти для підтримки нашої армії», – наголосив начальник податкового відомства області.
Сплачуймо податки та підтримуймо Збройні Сили України та нашу державу!
Подання звітності та сплати податку платниками єдиного податку – приватними підприємцями
Який термін подання платниками ЄП першої і другої груп декларації платника ЄП та які строки сплати податку?
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду.
У разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої (фізичні особи – підприємці) груп, або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.
При цьому, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
У разі якщо сільська, селищна або міська рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені п.п. 12.3.4 п. 12.3 ст. 12 ПКУ.
Сплата єдиного податку платниками, зокрема першої та другої груп здійснюється за місцем податкової адреси.
Особливості нарахування та сплати єдиного внеску (ЄСВ)
Чи потрібно ФОП, особам, які провадять незалежну професійну діяльність, та членам фермерського господарства, що набули статус пенсіонера або особи з інвалідністю, повідомляти контролюючий орган про такий статус?
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, фізичним особам – підприємцям, особам, які провадять незалежну професійну діяльність, та членам фермерського господарства, що набули статус пенсіонера та отримують відповідно до закону пенсію, або є особами з інвалідністю окремо повідомляти контролюючий орган про такий статус не потрібно.
Водночас, у разі якщо такі особи отримують соціальну допомогу по інвалідності від Фонду соціального страхування або Управління праці та соціального захисту населення, то підтвердженням встановлення інвалідності є довідка до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності, яка надається до контролюючого органу за місцем реєстрації.