Державна служба у справах дітей - центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом!
Верховною Радою проголосовано 285 голосами Закон України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування функцій органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань захисту прав дітей у зв’язку з утворенням Державної служби України у справах дітей.
Окрема подяка за боротьбу за закон народним депутатам Павло Сушко, Тетяна Скрипка , Юрій Павленко і великому колективу однодумців.
Крім багатьох інших новацій, закон розширив підтримку дітей, які втратили батьків через війну і встановлює, що до дітей, позбавлених батьківського піклування, тепер належать:
- діти, батьки яких не виконують свої обов’язки з виховання та утримання дитини з причини перебування батьків на територіях, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні),
- діти, батьки яких перебувають у розшуку як зниклі безвісти або визнані такими що зникли безвісти за особливих обставин,
- діти, батьки яких є військовополоненими (перебувають у полоні держави-агресора),
- діти, батьки яких позбавлені особистої свободи (затримані, взяті у заручники) органами влади держави-агресора ( окупаційних сил чи окупаційних адміністрацій держави - агресора)
7087 прийнято!
Державна служба у справах дітей - центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом!
1 грудня 2021 року парламент підтримав створення Державної служби України у справах дітей. До цього "дитячими" питаннями опікувалися шість міністерств і соціальна сервісна служба. Наче у семи няньок, питання захисту дітей було у всіх, та не вирішувалось ніде, бо не було єдиного центрального органу виконавчої влади, який відповідає за політику у сфері охорони дитинства.
Це змінилося завдяки ініціативі підкомітету у справах сім'ї та дітей, ТСК з розслідування порушення прав дітей, народним депутатам, які відстоювали ідею на всіх рівнях, завдяки виконаній обіцянці Президента. Для мене, як народної депутатки, створення і функціонування Держдіти стало головним завданням 2021 року. Натомість у 2022 році було необхідно швидко внести зміни до діючих законів задля захисту дітей в умовах війни.
Сьогодні, 28 липня, через пів року після прийняття рішення про створення Держдіти, маємо чітке розмежування функцій органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань захисту прав дітей.
встановлює:
- орган опіки і піклування щодо захисту прав дітей на місцях - виконавчий комітет; служба у справах дітей - окремий підрозділ місцевих рад, його структуру визначатиме громада.
- прокуратура братиме активну участь у питаннях захисту прав дітей;
- строки розгляду судових справ про усиновлення дітей скорочено;
- діти позбавлені батьківського піклування, це також діти, батьки яких не виконують свої обов'язки з виховання через перебування в зоні бойових дій або в тимчасовій окупації, які є військовополоненими, або зниклими безвісти;
закон має бути введений в дію з 1 січня 2023 року.