Закон № 2142: сплатити податки та подати звітність можна протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану

Дата: 16.04.2022 09:12
Кількість переглядів: 222

Фото без описуУ Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють,  що Законом України від 24.03.2022 № 2142 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» внесено зміни до підпункту 69.1 підрозд. 10 розділу ХХ ПКУ, відповідно до яких збільшено терміни сплати податків та подання звітності після припинення або скасування воєнного стану.

Зокрема, тепер якщо платник не має можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок, такий платник має можливість зробити це протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану.

Нагадаємо, відповідно до Закону №2118 платники податків мали сплатити податки та подати звітність протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану.

Норми цього підпункту поширюються, зокрема:

- на несвоєчасну сплату податків, зборів;

- за несвоєчасне подання податкової звітності, зокрема, передбаченої п. 46.2 ПКУ;

- на несвоєчасну реєстрацію ПН/РК та акцизних накладних і розрахунків коригування до них;

- на неподання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо.

Також нагадаємо, що такий платник звільняється від відповідальності, передбаченої ПКУ, на період до припинення чи скасування воєнного стану.

 

Пам'ятка: Воєнні новації ПКУ - отримання, використання, облік та оподаткування благодійної допомоги

Пам'ятка розміщена на сайті Головного управління ДПС у Чернівецькій області за посиланням:  https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/579586.html

 

Закон № 2142: У період воєнного стану доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції не включаються до загального оподатковуваного доходу платника податку

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що Законом України від 24.03.2022 № 2142 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» внесено зміни щодо оподаткування ПДФО власно вирощеної с/г продукції.

Зокрема, положення підпункту 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 викладено в новій редакції, відповідно до якого тимчасово, починаючи з 1 квітня 2022 року та у період воєнного стану, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються:

- доходи, отримані від продажу платником податку особі, яка відповідно до Податкового кодексу має статус податкового агента, власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена або перероблена безпосередньо  фізичною особою, остаточно оподатковуються таким податковим агентом під час їх нарахування (виплати);

- податкові агенти у податковому розрахунку, подання якого передбачено п.п. «б» п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу, відображають загальну суму нарахованих  (виплачених) у звітному податковому періоді доходів, отриманих фізичними особами від продажу особі, яка має статус податкового агента, власної с/г продукції та загальну суму утриманого з них податку. При цьому в податковому розрахунку не зазначається інформація про суми окремої виплати, суми нарахованого на неї податку, а також відомості про фізичну особу – платника податку, яка одержала дохід від продажу особі, що має статус податкового агента, власної с/г продукції.

Нагадаємо, раніше до прийнятих змін, діяли норми п.п. 165.1.24. п. 165.1 ст. 165  ПКУ, якими передбачалося, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включалися доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, для ведення:

садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва;

особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості).

При продажу власної сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищувала 12 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

У разі якщо сума отриманого доходу перевищувала зазначений розмір, платник податків зобов'язаний відобразити суму такого перевищення у складі загального місячного (річного) оподатковуваного доходу за відповідний звітний рік та подати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу і самостійно сплатити податок з суми такого перевищення.

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь