Новації Закону №2142: про пільговий імпорт товарів та звільнення від ввізного мита та ПДВ імпорт товарів в Україну

Дата: 10.04.2022 12:32
Кількість переглядів: 285

Фото без описуУ Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, 5 квітня, Президент підписав Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період воєнного стану" (законопроєкт №7190).

Закон містить поправки до Податкового кодексу та інших законів про вдосконалення законодавства на період воєнного стану та передбачає звільнення від ввізного мита та ПДВ імпорт товарів в Україну для платників єдиного податку першої-третьої групи, які сплачують податок за ставкою 2% доходу, а також встановлено спрощену форму розмитнення автомобілів.

Зокрема законом передбачено:

-продовження з трьох до шести місяців період, протягом якого платники, які не мали змоги подати податкову звітність, мають виконати обов'язок щодо повного подання звітності після закінчення особливого періоду;

-вдосконалення положення щодо оподаткування ПДФО власно вирощеної с/г продукції та звільнення від сплати ПДВ платників єдиного податку третьої групи на особливих умовах;

-звільнення від оподаткування ввізним митом товарів, що ввозяться на територію України в режимі імпорту та звільнення від ПДВ операцій з ввезення товарів на митну територію України платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи, що сплачують податок за ставкою 2%. При цьому передбачається спрощення процедур митного оформлення таких товарів. Спрощений спосіб не застосовуватиметься компаніями, які ввозять в Україну спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво (крім квасу живого бродіння), тютюнові вироби, тютюн та його промислові замінники, сигарети, а також рідини, що використовуються в електронних сигаретах;

-повністю звільнення від оподаткування ввезення транспортних засобів громадянами;

-звільнення від акцизного податку та ПДВ ввезення транспортних засобів суб’єктами спрощеної системи;

-за 2021 та 2022 податкові (звітні) роки не нараховується та не сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації та за об’єкти житлової нерухомості, що стала непридатною для проживання у зв’язку з збройною агресією російської федерації;

-тимчасово, на період з 1 березня 2022 року по 31 грудня року, у якому припинено або скасовано воєнний стан не нараховується та не сплачується податок на нерухоме майно за об'єкти нежитлової нерухомості, в тому числі їх частки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на окупованих територіях. При цьому платники податку-юридичні особи протягом шести календарних місяців після дати припинення або скасування воєнного стану мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із податку на нерухоме майно за відповідний податковий період. Для платників податку - фізичних осіб контролюючий орган самостійно обчислює податкове зобов'язання за період з 1 січня по 1 березня 2022 року. Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії визначається Кабінетом Міністрів України.

Порядок визнання об’єктів житлової нерухомості, як такими, що непридатні для проживання у зв’язку з збройною агресією Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.

-звільнення від сплати екологічного податку у 2022 році підприємств, які знаходяться на території активних бойових дій;      

-особливості функціонування митних органів на період воєнного часу.

 

На період дії воєнного стану дозволено проводити фактичні перевірки – інформуйте про порушення

Податківці Головного управління ДПС у Чернівецькій області наголошують, що 17.03.2022  опубліковано Закон України 15 березня 2022 року № 2120-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану".

Даними змінами припинено дію мораторію на проведення фактичних перевірок представників бізнесу, які здійснюють реалізацію товарів першої необхідності (продуктів харчування, засобів особистої гігієни, лікарських засобів, медичних препаратів, тютюнових виробів, пального).

Також під час воєнного часу дозволено перевірки продавців, які незважаючи на заборону продають  алкогольні напої.

Представникам бізнесу необхідно врахувати, що серед підстав для проведення фактичних перевірок з’явилася нова – «у тому числі незабезпечення можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів».

За словами податківців у їх поле зору попадуть, ті платники які необґрунтовано завищують ціни на товари першої необхідності та підакцизні товари, порушують порядок проведення готівкових розрахунків через РРО(ПРРО), відмовляють покупцям у проведенні розрахунків у безготівковій формі через термінали.

Податківці закликають буковинців  долучитись до фінансової оборони країни та повідомляти про таких порушників. Для повідомлень створено Telegrambot@pos_bot.

Також можна телефонувати на гарячу лінію ДПС України 0-800-501-007, або Головного управління ДПС у Чернівецькій області +380502607876.

Від початку року буковинці сплатили до місцевих бюджетів понад 1 мільярд гривень податків

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що у I кварталі 2022 року буковинці сплатили до бюджетів територіальних громад понад 1031,4 млн грн податків. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 153,1 млн грн.

За словами заступника начальника Тетяни Булавки щира подяка платникам області за відповідальне ставлення, котрі незважаючи на «воєнні пільги», незастосування штрафів та надану можливість не сплачувати податки у березні забезпечили поповнення місцевих бюджетів податками на майже 327,9 млн грн.

Єдинники групи за ставкою 2% доходу не мають права здійснювати розрахунки у негрошовій формі

Головне управління ДПС у Чернівецькій області роз'яснює, що порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку, який визначений статтею 292 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), розповсюджується на суб’єктів господарювання, які зареєструються платниками єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відсотки доходу.

Так, доходом платників єдиного податку (фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб) є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292.3 ПКУ.

При цьому, відповідно до пункту 291.6 статі 291 ПКУ платники єдиного податку першої-третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Враховуючи зазначене, платники єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відсотки доходу не мають права здійснювати розрахунки у негрошовій формі, у тому числі залік зустрічних однорідних вимог, бартерні операції тощо.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь