Зробили запаси ліків та беруть на роботу переселенців: як працюють медичні заклади Буковини
Планові госпіталізації у лікарнях Буковини призупинено, однак всі заклади охорони здоров’я працюють у штатному режимі. Частину з них приведено у готовність відповідно до військового стану, вивільнено резервну кількість ліжок. Заразом було розроблено алгоритм маршруту пацієнтів різних категорій для цього часу.
Про це директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної військової адміністрації Олег Чорний розповів у інтерв’ю газеті «Профспілковий вісник медиків Буковини».
«Лікарні області повною мірою забезпечені необхідними медикаментами та їх запасами, мають медичні вироби, розхідні матеріали, інфузійні розчини, автономні джерела живлення. Тобто, робота триває, здійснюється амбулаторний і поліклінічний прийом, проводиться вакцинація проти COVID-19, а жителі інших областей, які приїздять на Буковину, отримують необхідну допомогу», – сказав Олег Чорний.
Він зауважив, що в області наразі немає дефіциту медичних кадрів, навпаки, спостерігають їхній профіцит, адже серед вимушених переселенців – чимало лікарів та медичних сестер. Це фахівці як хірургічного, так і терапевтичного напрямку. Частина з них уже працевлаштовані: їх забрали до себе приватні клініки або комунальні медичні заклади.
«Для спрощення пошуку роботи медикам-переселенцям на сайті обласної державної адміністрації створено спеціальну гугл-форму, у якій вони можуть зареєструватися. Таким чином ми дізнаємося про них, можемо зателефонувати і залучити до роботи», – пояснив Олег Чорний.
Директор Департаменту охорони здоров’я також запевнив, що вимушені переселенці можуть звернутися до будь-якого сімейного лікаря за місцем тимчасового проживання, де їм найбільш зручно логістично. Вони отримають медичну допомогу, при цьому поки що не змінюючи декларації зі своїм лікарем.